UWAGA!

Podpisz i przywróć lekcje historii

 
Elbląg, Podpisz i przywróć lekcje historii

Od 1 września uczniowie szkół średnich uczą się historii w bardzo okrojonej wersji. Nauka tego przedmiotu trwa bowiem tylko przez rok. Solidarna Polska zaprasza wszystkich mieszkańców do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej lekcje historii w polskiej szkole.

Aby projekt ustawy trafił pod obrady sejmu należy zebrać ponad 100 tys. podpisów.
       Rozporządzenie, na mocy którego młodzież w szkołach średnich praktycznie będzie się uczyła historii jedynie w pierwszej klasie wszedł już w życie od 1 września.
       Musimy wspólnie przeciwdziałać rządowym planom wynaradawiania polskiej młodzieży. Nauka historii poza budowaniem więzów społecznych uczy analitycznego myślenia, wyciągania wniosków z przeszłości, dzięki którym łatwiej jest zrozumieć świat współczesny i zmiany w nim zachodzące.
      
      
       Wyraź swój sprzeciw! Zachęcamy wszystkich do czynnego włączenia się w akcję.
      
       Organizatorzy akcji zapraszaja elblążan chcących poprzeć projekt „Przywracamy lekcje historii” w następujących terminach:
       7 września (piątek) - ul. Odzieżowa 12, w godz. od 11 do 15.
      
       10 września (poniedziałek):
       ul. Odzieżowa 12, w godz. od 11 do 17.
       Biuro Solidarnej Polski w Elblągu, ul. Królewiecka 21C/203, w godz. od 9 do 19.
      
       11 września (wtorek):
       ul. Odzieżowa 12, w godz. od 11 do 15.
       Biuro Solidarnej Polski w Elblągu, ul. Królewiecka 21C/203, w godz. od 9 do 18.
      
       Oficjalna strona kampanii: www.przywracamyhistorie.pl
      
      
Paweł Kowszyński, Solidarna Polska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie ma jak to robić akcję 7 września- która dotyczy działań wprowadzonych 1 września:)( albo i dużo wcześniej- na pewno) Brawo- to tak jakby zbierać podpisy w sobotę 8 września, że mecz Czarnogóra- Polska powinien być puszczony w kanale otwartym za free:) Politycy. .. .. :)
 • Akcja polega na zbieraniu podpisów w całym kraju pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym lekcje historii w szkołach ponadgimnazjalnych. W projekcie ustawy zaproponowanym jest zapis, że lekcje historii w szkołach ponadgimnazjalnych mają się odbywać w pełnym wymiarze 180 godzin. Zgodnie z deklaracjami akcja „Przywracamy lekcje historii" to odpowiedź na rozporządzenie minister edukacji z lutego 2012 roku w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych. Zgodnie z tym rozporządzeniem uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie wybiorą sobie przedmiotu historia w wersji rozszerzonej, zakończą naukę z tego przedmiotu w pierwszej klasie. Zgodnie z tym rozporządzeniem wielu uczniów w wieku 13 lat zakończy naukę historii i nie będzie mogło później, kiedy będą bardziej świadomi, powrócić do niej. Chodzi o zlikwidowanie obowiązkowych godzin historii w szkołach średnich. W projekcie ustawy mowa jest o 180 godzinach historii. Akcja zbierania podpisów ruszyła 2 maja 2012 w całym kraju.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Przywracamy lekcje historii...(2012-09-06)
 • Akcja ma wymiar wyłącznie polityczny. Tym bardziej budzi odrazę, że ogłasza ją partia marginalna. Partia która chce zaistnieć medialnie. I usiłuje to zrobić kosztem nauczycieli historii. Zaś Ci, jeśli dają na to swoje przyzwolenie kierują, się w takim razie własnym szeroko pojętym interesem. Na pewno nie ucznia. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, około siedmiu tysięcy nauczycieli nie brało udziału w tym doniosłym dniu. Zostali zwolnieni. Gdzie byliście wtedy Wy, Państwo politycy ? Wasza obłuda jest odrażająca. Jak i Wy sami. A wy, Państwo nauczyciele historii czego nauczyliście swoich uczniów ? Że dziś, młodzi ludzie nie wiedzą co to była komuna, w jakim kraju żyli ich rodzice ? Wstyd. Wasze zaangażowanie, oby młodzi poznali prawdę jest żadne. Wygląda na to, że sami żyjecie w kłamstwie. Przywykliście. Albo ubieracie uczniów w stroje powstańców, albo bawicie się w inny teatr historyczny. Brak Wam pasji, w tej odpowiedzialnej pracy. Znam przesłanki, które Wami kierowały gdy zaczynaliście przygodę z historią i szkołą. Nie ma już śladu po tych marzeniach. Stopień wiedzy ludzi młodych jest przerażający. Ich niewiedza to Was wstyd. Ludzie tacy jak p. Kurski p. Ziobro p. Cymański oto '' gwaranty prawdy i przyzwoitości ''. A Historia to prawda, czysta prawda. Tylko prawdziwy humanista i uczciwy człowiek ma prawo ją głosić i nauczać. Reszcie wara.
Reklama