UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutuj o Elblągu: Gdzie podładować telefon?

 
Elbląg, W Gronowe Elbląskim można podladować telefon na ławce
W Gronowe Elbląskim można podladować telefon na ławce (fot. SM)

Sondaż portElu

Czy w Elblągu powinny zostać zainstalowane bezpłatne ładowarki do telefonów?
Tak, to ulatwi życie mieszkańców. 73.8%
Nie, to zbędna fanaberia. 25.0%
Nie mam zdania. 1.2%
Liczba głosów: 168. Sondaż został zakończony.

Do domu daleko, a telefon właśnie się wyładował. W kilku miejscowościach w Polsce można bezpłatnie podładować urządzenie m.in. w autobusach, na ławeczce lub na przystanku. Czy taka bezpłatna ładowarka jest potrzebna w Elblągu?

Na komfort życia w mieście mają wpływ drobnostki. Ile razy zdarzyło się, że telefon rozładował się podczas spaceru po Elblągu. O ile bez mediów społecznościowych można przeżyć jakiś czas, to brak kontaktu telefonicznego może stanowić poważny problem.

W wielu miejscowościach tamtejsze władze postanowiły ułatwić życie pechowcom. W Gdyni telefon można podładować... w autobusie. W ubiegłym roku władze Gdyni podpisały umowę na zakup 55 autobusów, w których są zamontowane gniazda USB do ładowania, telefonów, tabletów i innych urządzeń.

W Elblągu będzie organizowany przetarg na obsługę linii autobusowych. Nie wiadomo, czy jednym z wymogów będą gniazda USB w nowych autobusach.

W Gronowie Elbląskim można doładować telefon na ławeczce. Wystarczy usiąść i podłączyć urządzenie. Ciekawe rozwiązanie jest też w Płocku. Przy tamtejszym starostwie stanęło trzymetrowe „drzewko” , w którego koronie zamontowano baterie słoneczne. Mieszkańcy, i nie tylko, mogą wpiąć się do drzewka i podładować swoje telefony lub smartfony. W Łodzi ładowarki do telefonów wmontowano w wiaty na przystankach.

To tylko niektóre udogodnienia dla pechowców, którym telefon „padł” na mieście. Czy, Waszym zdaniem, tego typu urządzenia do bezpłatnego ładowania telefonów, smartfonów, tabletów powinny znaleźć się w Elblągu? Zapraszamy do dyskusji.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama