UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Podyskutuj o Elblągu: progi na Modrzewinie

 
Elbląg, Podyskutuj o Elblągu: progi na Modrzewinie

Sondaż portElu

Czy na Modrzewinie powinny zostać zamontowane progi zwalniające?
Tak 38.7%
Nie 57.1%
Nie mam zdania 4.2%
Liczba głosów: 478. Sondaż został zakończony.

Czy na alei Jana Pawła II na Modrzewinie są potrzebne progi zwalniające? Na tej drodze stosunkowo często dochodzi do niebezpiecznych wypadków oraz kolizji. Władze miasta na razie monitorują sytuację. Jakie jest wasze zdanie? Zapraszamy do dyskusji. Zobacz zdjęcia.

Aleja Jana Pawła II od lat „słynie” jako miejsce, gdzie jeździ się szybko i niekoniecznie bezpiecznie.
       „Proste drogi oraz małe natężenie pojazdów na Modrzewinie zachęca kierowców do rozwijania nadmiernych prędkości, a czasem także ścigania się. W minionym roku doszło do śmiertelnych wypadków na Modrzewinie. Policja informuje, że jej patrole mają w nadzorze to miejsce szczególnie w godzinach popołudniowych i nocnych. (…) Jednak działania te jak widać nie wystarczają. (…). Zwracam się z pytaniem o możliwość instalacji progów zwalniających na Alei Jana Pawła II oraz ulicach przylegających (Eugeniusza Kwiatkowskiego, Antoniego Czuchnowskiego, Michała Rosnowskiego)?” - taką interpelację skierował radny Antoni Czyżyk do prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
       Przypomnijmy: grudzień 2018 – 19 – latka „driftowała” i potrąciła dwie osoby na poboczu. Listopad 2018 r.: wypadek śmiertelny, kierowca samochodu zabił pieszego, który zabezpieczał stłuczkę dwóch innych samochodów. Maj 2017 r.: podczas wyprzedzania ciężarówki dochodzi do wypadku, w wyniku którego ginie motocyklista.
       Prezydent jednak nie widzi potrzeby montowania progów zwalniających: „Modrzewina położona jest na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Ulice mają wydzielone chodniki, po których poruszają się głównie spacerowicze. Piesi nie mają potrzeby poprzecznego przekraczania jezdni poza skrzyżowaniami. Nie ma więc szczególnego zagrożenia bezpieczeństwa dla pieszych. Niewielki ruch pojazdów jak i pieszych powoduje wrażenie „pustych” ulic i prowokuje niektórych młodych kierowców do szybszej jazdy. Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to jeden jest udziałem nierozważnego motocyklisty, a drugi to nieszczęśliwe zdarzenie na oblodzonej nawierzchni mostu. Dzielnica Modrzewina będzie pod obserwacją i jeśli się okaże, że nie były to zdarzenia incydentalne, wówczas podjęte zostaną stosowne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa” - napisał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga w odpowiedzi na interpelację radnego Antoniego Czyżyka.
      
       Czy progi zwalniające poprawiłyby bezpieczeństwo na Modrzewinie? Zapraszamy do dyskusji i udziału w naszej sondzie. 
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • zgaście tam światła w nocy to nie będzie tam nikt jeździł !! po kiego to się te latarnie się tam palą ?!
 • Koniecznie. Ale dopiero po przebiciu się na Krasny Las.
 • Wystarczy, że Pan Prezydent znajdzie nowego Dyrektora EPT który będzie jak to mówi "bardziej innowacyjny", a może po modrzewinie przestanie tylko wiać wiatr. .. (oczywiście ironia). Ale patrząc po wyborze w Muzeum, możemy się spodziwać, świeżaka. .. 60+. Pomysł progów zwalniających. .. tego jeszcze grali, zamiast pomyśleć jak to wykorzystać, może stworzyć na jednej z odnóg, jakiś miasteczko ze znakami jakie kiedyś były w mieście dla dzieci do nauki? Najlepiej tylko zakazywac, zabraniać, stawiać słupki, pachołki, czy progi. .. Zamiast uczynić ją bardziej dostępna, przyjazną dla mieszkańców, to tylko do karania/zabraniania. .. ot Homo-Soviektus.
 • Pomysł super. TIRy 40 ton pod górkę przez progi zwalniające, tylko cymbał z Zawady może wymyśleć takie coś.
 • @archidiables - Bo tak stanowią przepisy, i tą kategorię przepisano tej drodze?
 • @AudiDriver - Czego Wy ludzie wymagacie od socjalistów, myślenia? Oni rozwiązują problemy poprzez wymyślanie coraz głupszych zakazów i nakazów. Bez żadnego planowania - dać ograniczenie tu i teraz i nie zastanawiać się nad tym, że można problem rozwiązać tak, żeby służył przez lata i przynosił coraz większe korzyści.
 • antek za dużo słońca?
 • wystarczy fotoradar na dwa kierunki założyć. FOTORADAR i po ptokach.
 • Fotoradar!popieram!
 • @bjhlkk-zgadzam się w 100%. Bo niby co jaki odcinek miały by być te progi ?-co 20 m? dziś auto rozpędza się do setki w 5 sekund. Dla takiego zestawu 40 ton to problem, a co z ekologią każde takie hamowanie i rozpędzanie to w ciągu roku setki litrów paliwa spalonego nie potrzebnie. Dlaczego za grzechy nielicznych mają płacić wszyscy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  1
  ramol(2019-06-03)
 • po co ograniczać sie do progów? dajmy co 50 m szlabany i bramki do pobierania oplat
 • @AudiDriver - aha, to może warto ZMIENIĆ kategorię tej drogi ? Często obwodnica Elbląga nie jest oświetlona a modrzewina się świeci ? Poważne to ? System jest dla ludzi czy ludzie dla systemu ?
Reklama