UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Pojęciokształty” w Łęczu

Elbląg, „Pojęciokształty” w Łęczu
fot. nadesłana

W środę 23 października w Szkole Podstawowej im. Oddziału Straży Granicznej w Łęczu odbędą się warsztaty szycia różnych kształtów. Celem warsztatów będzie poznanie technik szycia i zdobienia prac metodą aplikacji i patchworku.

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają ogromny potencjał zmysłowy i intelektualny. Aby go skutecznie wykorzystać, trzeba nieustannie ćwiczyć, dostarczając możliwości tworzenia i konstruowania w różnych materiałach.

Podczas warsztatów biorące udział w nauce szycia dzieci opanują podstawowe umiejętności potrzebne do samodzielnego zaprojektowania oraz wykonania prac w technice patchworku, a także rozwiną umiejętność krojenia i szycia ręcznego oraz maszynowego. W kolejnym etapie warsztatów poznają sposoby łączenia warstw, pikowania, wykończenia patchworku oraz ozdabiania go przy pomocy aplikacji. Odkryją możliwości wykorzystywania prac metodą patchworku w ubiorze, wystroju wnętrz oraz poznają jego walory w pracy z grupą. Będzie to manualno-sensoryczny warsztat, podczas którego nie zabraknie twórczego projektowania, wycinania, zszywania i konstruowania.

W zajęciach wezmą udział dzieci i młodzież z Łęcza i okolic.

 

Warsztaty są częścią projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” we współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Projekt ten jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym, dedykowanym w szczególności dzieciom i młodzieży z małych miejscowości. Ma na celu umożliwienie im twórczego i aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz obniżenie barier dostępu do kultury.

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama