UWAGA!

Pokazy ratownictwa lodowego w Nadbrzeżu

 Elbląg, Pokazy ratownictwa lodowego w Nadbrzeżu
fot. nadesłana

Dziś (12 lutego) w Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu miał miejsce pokaz ratownictwa lodowego. Takie szkolenie to ważne wydarzenie dla każdego, kto mieszka nad Zalewem Wiślanym.

Organizatorem pokazu był Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim, Stanica Wodna w Nadbrzeżu wraz z Elbląskim Wodnym Pogotowiem Ratunkowym. Praktyczny pokaz ratownictwa poprzedzony był zajęciami teoretycznymi przeprowadzonymi przed doświadczonego ratownika, instruktora, płetwonurka na temat właściwości lodu: wytrzymałości, grubości, zamarzania itp. w szkole w Kamionku Wielkim. Następnie do Nadbrzeża oprócz wychowanków ośrodka stawiły się także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku, Szkoły Podstawowej w Suchaczu – łącznie 150 uczniów i uczennic w wieku 10-18 lat. Przybyli także mieszkańcy okolicznych miejscowości: Suchacza, Łęcza, Kamionka Wielkiego, Połonin i Suchacza. Ratownicy WOPR pokazywali na lodzie różne techniki ratowania tonących pod załamanym lodem z użyciem specjalistycznego sprzętu oraz z użyciem tego, co akurat jest „pod ręką”.
       Wszystkie metody były na bieżąco komentowane poprzez sprzęt nagłaśniający przez Stanisława Chomentowskiego – ratownika EWOPR.
       Na zakończenie wszyscy uczestnicy pokazu zostali poczęstowani kiełbaska z grilla.
       Takie szkolenie to ważne wydarzenie dla każdego, kto mieszka nad Zalewem Wiślanym. Oby wiedza zdobyta podczas szkolenia nigdy nie musiała być użyta w praktyce.
      
      
Jerzy Sukow, kierownik Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama