UWAGA!

Policjanci edukują najmłodszych

 Elbląg, Policjanci edukują najmłodszych
fot. KMP w Elblągu

 Trwają zimowe ferie i trwają również policyjne spotkania z dziećmi na zimowiskach i półzimowiskach. Najmłodsi nie mogą narzekać na brak ciekawych zajęć podczas takiego zorganizowanego wypoczynku.

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KMP w realizując plan "Bezpieczne Ferie 2019" odwiedzali kolejne elbląskie zimowiska i półzimowiska. Z dziećmi spotykali się na projekcjach filmów w Multikinie jak również w szkołach gdzie organizowane są zimowiska.
       Policjanci sprawdzali organizację zimowisk na terenie Elbląga pod katem legalności funkcjonowania takiego wypoczynku oraz zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Ponadto podczas każdej takiej wizyty prowadzili prelekcje na temat zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie zabaw na świeżym powietrzu.
       Innym ważnym tematem były rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze. Z dziećmi spotkała się asp. Agnieszka Kudosz z Wydziału Ruchu Drogowego, która tłumaczyła jak najlepiej wybierać miejsca do zabawy, by nie były one niebezpieczne. Mówiono o noszeniu odblasków oraz o pracy policjantów na drodze.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama