UWAGA!

Policjanci z medalami od strażaków

Elbląg, Brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali trzech policjanci, którzy w lutym uratowali z płonącego mieszkania dwoje elblążan
Brązowymi medalami za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali trzech policjanci, którzy w lutym uratowali z płonącego mieszkania dwoje elblążan (fot. KMP Elbląg)

W piątek (15 maja) przed budynkiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, w obecności przedstawicieli miasta, powiatu, służb mundurowych i zaproszonych gości, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. Nadane zostały awanse na wyższe stanowiska służbowe oraz medale za zasługi dla pożarnictwa. Nie zabrakło również odznaczeń dla elbląskich policjantów.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki PSP wraz z Komendantem Miejskim PSP wyróżnili medalem za zasługi dla pożarnictwa szefa elbląskich policjantów mł. insp. Marka Osika. Trzej funkcjonariusze - mł. asp. Radosław Apanowicz, sierż. Michał Muła i st. post. Marcin Krasoń, którzy w lutym tego roku uratowali z płonącego mieszkania dwoje elblążan, odznaczeni zostali brązowymi medalami.
     Przypominamy: Do zdarzenia doszło 10 lutego po północy. Z polecenia dyżurnego elbląskiej komendy policjanci pojechali na ul. Robotniczą, gdzie paliło się mieszkanie. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zobaczyli kłębiący się w pomieszczeniu dym oraz usłyszeli wołanie o pomoc. Policjanci, nie czekając na przybycie strażaków, wypchnęli okno w znajdującym się na parterze mieszkaniu i weszli do środka. Tą samą drogą wydostali z płonącego mieszkania 57-letnią kobietę. Gdy była już bezpieczna, zapytali ją czy w mieszkaniu znajdują się inne osoby. Kobieta powiedziała, że w drugim pokoju jest jej syn. Mundurowi wrócili do mieszkania i pomimo gęstego dymu ograniczającego widoczność, znaleźli w nim
     półprzytomnego mężczyznę. Jego również ewakuowali z mieszkania. Kilka minut później mogło już dojść do tragedii. Wstępne czynności wykazały, że uratowane osoby piły wcześniej alkohol. Do pożaru doszło najprawdopodobniej od niedopałka papierosa.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • mali - wielcy ludzie, gdyby każdy polak był taki jak oni. ..
 • Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, dziś ja odznaczę ciebie, jutro ty mnie. .. Składali przysięgę służyć ludziom, więc może jeszcze pomniki wszystkim postawić?
 • To Strażacy odwalają czarną robotę. Policja przyjedzie, spisze protokół i najwyżej alkomatem przebada ale zakłamanie musi panować. Komendancie S. P. dlaczego dajesz się manipulować ? Przecież to Twoi ludzie narażają życie i zdrowie. Policjantom można najwyżej dać kopa w d. pe żeby za robotę się wzięli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Siergiej Ławrow(2009-05-17)
 • Co wy tu przypominacie o tych milicjantach. To jest ich zasrany obowiązek ratować życie i mienie. Jescze medal dla Osika. Tylko patrzeć jak wielki komendant wystawi plakat ze swoją gębą przed komendą z napisem "PRZODOWNIK 300% NORMY". To jest normalna Farsa. Widać że to pokolenie było wychowane na podwalinach PZPR, KGB i GRU.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Walerian(2009-05-17)
 • Brawo PANOWIE!!! Z takiej slużby jestem dumny. Jeszcze raz gorące BRAWA!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Notowany za narkotyki(2009-05-17)
 • A może dlatego nie ma żadnych szczegółów o strażakach, gdyż to info jak się dobrze wpatrzysz podało KMP Elbląg a nie Komenda Straży Pożarnej w Elblągu. Minus dla portel, i dla konkurencji elblag24,że o tak ważnym święcie napisał tylko przez pryzmat tego co podała policja a nie sami jakiś obszerny reportaż gdzie policjanci ok order dostali ale tak naprawdę byli tłem całej imprezy gdyż było to przedewszystkim święto strażaków. A tak info o święcie straży pożarnej opisane przez pryzmat policjantów podówjnie przekręca całość obrazu
 • Proponuję Osikowi wręczyć medal ZA BERLIN
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cebiarz(2009-05-17)
 • Może i dobrze, że nie pisze się więcej o elbląskiej straży pożarnej, bo od pewnego czasu jest to małe szambo, grajdoł ze sforą kundli gryzących się nawzajem. Pogoń za stołkami wyzwala u nich najgorsze instynkty. Niech ich tzw. święto przykryje zasłona milczenia. Smutne to i przykre.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mundurowy(2009-05-17)
Reklama