UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Półkolonie - atrakcyjnie i niedrogo

Wakacje to przyjemny czas dla tych dzieci, których rodzice mają pełne portfele i przebierają w ofertach biur wypoczynkowych. Pozostałe muszą zostać w mieście, ale nie oznacza to wcale, że muszą przesiadywać w osiedlowych klatkach schodowych. Niedrogim i atrakcyjnym rozwiązaniem jest odkrywanie okolicy jako półkolonista.

Jak co roku Urząd Miejski wspólnie z MOPS w Elblągu i partnerami zorganizował półkolonie dla dzieci. Oferta skierowana jest przede wszystkim do dzieci z tych rodzin, które ze względu na warunki ekonomiczne nie byłyby w stanie zorganizować swoim pociechom wypoczynku wakacyjnego.
     - Zaproponowaliśmy dla grupy 600 dzieci z terenu naszego miasta formę półkolonii. Około trzy czwarte, tj. około 450 dzieci, uczestniczy w nich bez dodatkowych opłat - mówi Danuta Janczuk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego UM w Elblągu.
     Koszty te pokrywa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Rodzice pozostałych dzieci płacą 80 zł za 10 dni, czyli pokrywają tylko koszty wyżywienia w czasie pobytu.
     O formie półkolonii opowiada wychowawca Agata Celuch: - Dzieci codziennie odwiedzają inne miejsce. Mogą się wiele nauczyć i wiele zobaczyć. Myślę, że to dla nich duża atrakcja. Zresztą, widać to po uśmiechniętych buźkach.
     Mali elblążanie mogą przekonać się, że ich okolica ma wiele atrakcyjnych miejsc i placówek, które włączyły się w akcję letnią i zapewniają dzieciom atrakcje: przystań żeglarska Bryza, Aeroklub Elbląski, Bażantarnia, Hufiec ZHP, jednostki wojskowe, Młodzieżowy Dom Kultury, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, straż pożarna, Biblioteka Elbląska, gospodarstwo agroturystyczne w Piastowie. Podczas półkolonii można poczuć się botanikiem, korzystać ze spadochronu, posmakować wspinaczki górskiej, poznać sprzęt wojskowy i strażacki, świat starych ksiąg czy też wziąć udział w zawodach jeździeckich.
     Najlepiej ocenił półkolonie ich uczestnik Patryk Szałkowski: - Zamiast się nudzić w domu, wolę sobie pochodzić na półkolonie. Można pływać na łódkach, chlapać się w wodzie...
Monika Łącka-Martuszewska - TVP3
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Ten artykuł jest żaden i o niczym Czy TVP-3 ma taką kadrę dziennikarską. Ponadto co znaczy korzystać ze spadochronu. Pewnie jako szaliczek albo chusteczka do nosa. Jakie wspinaczki górskie. Ludzie nie róbcie z mediów szkolnej gazetki i to tej z podstawówki.
  • Oj Pani Moniko!! Radzę zapisać się na półkolonie i jako uczestnik trochę pouczyć się z dziećmi. Dla kogo jest ten artykuł ? To jest laurka dla urzędu, czy zachęta dla rodziców?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    ciekawski(2007-07-21)
Reklama