UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomagają, radzą, bawią

 
Elbląg, Dziś na Starym Rynku zaprezentowało się 18 organizacji pozarządowych
Dziś na Starym Rynku zaprezentowało się 18 organizacji pozarządowych (fot. WS)

Dla młodzieży i seniorów, dla niepełnosprawnych, dla wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic. Pomagają, doradzają, proponują ciekawe zajęcia, warsztaty, wycieczki. Wspierają rodzinę, podnoszą na duchu chorych, organizują czas młodym. W Elblągu aktywnie działa ponad 100 organizacji pozarządowych, z których 18 zaprezentowało się podczas dzisiejszych (22 czerwca) targów na Starym Rynku. Zobacz fotoreportaż.

To już 15. Elbląskie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Na stoiskach ustawionych przed Bramą Targową zaprezentowało się 18 organizacji, które pomagają, doradzają, rozwijają pasje.
       - Raz w roku chcemy pokazać elblążanom, że są takie organizacje, które działają na rzecz mieszkańców. Chcemy, by je poznali, bo temat jest trudny, obcy dla ludzi, którzy bezpośrednio nie korzystają z ich pomocy – mówi Małgorzata Woźna, Koordynator Centrum Organizacji Pozarządowych w Elblągu. - A organizacje pozarządowe działają w każdej branży. Jest z nami Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa, które zajmuje się pomocą rodzinom zastępczym. Mamy Bank Żywności, który zajmuje się pomocą najuboższym. Mamy organizacje działające na rzecz seniorów, a także takie, które zajmują się młodzieżą, jak ZHP czy Elbląg Europa. Mamy organizacje zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Przegląd jest więc duży i jest co pokazywać.
       Ile takich organizacji działa na terenie Elbląga?
       - Trudno powiedzieć – stwierdza Małgorzata Woźna. - Zarejestrowanych jest ponad 300 organizacji, ale część z nich to tzw. martwe organizacje, które już nie działają. Aktywnie działających jest ok. 100. Działają, pracują, realizują swoje cele, ale niekoniecznie chcą się tym chwalić na zewnątrz, a szkoda.
       Podczas dzisiejszych targów zaprezentowało się 18 organizacji pozarządowych. Warsztat wykonywania biżuterii, nauka pierwszej pomocy dla najmłodszych – to atrakcje przygotowane przez ZHP Hufiec Elbląg. Kiermasze lokalnych produktów rękodzielniczych oraz kulinarnych zapewniły m. in.: Stowarzyszenie Wierzba, Stowarzyszenie „Łęcze Wieś z Perspektywą”, Stowarzyszenie Integracja-Współpraca-Aktywność, Stowarzyszenie „Dotknij Tęczy”, Elbląskie Stowarzyszenie Organizatorów Pomocy Społecznej.
       Nie lada atrakcje przygotowało także Stowarzyszenia Elbląg Europa: profesjonalne fotografie, sztuczki magiczne, żonglerka. Ciekawe stoisko przygotowało Stowarzyszenie Miłośników Elbląga „Ocalić od Zapomnienia”. Tu można było zobaczyć m.in. modele dawnych, elbląskich tramwajów.
       Można też było skosztować pysznych ciast czy chleba ze smalcem.
       Tylko odwiedzający nie dopisali.
       - Fatalna pogoda i długi weekend – dlatego odwiedzających było mało. W poprzednich latach mieliśmy piękne słońce, organizacji prezentowało się więcej, więcej było również elblążan, którzy chcieli zapoznać się z ich ofertą – podsumowuje Małgorzata Woźna.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama