[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy

 
Elbląg, Pomagała innym, teraz sama potrzebuje pomocy
fot. zrzutka.pl

Jest uśmiechnięta, ciepła, empatyczna. Elblążanie pamiętają ją jako tancerkę i instruktorkę tańca. Przez wiele lat tańczyła w Zespole Pieśni i Tańca "Ziemia Elbląska", współtworzyła zespół Jantar. Niedawno w jej życie wdarła się poważna choroba. Pomóżmy Nataszy Pęcherzewskiej w walce z rakiem!

Elblążanie kojarzą Nataszę Pęcherzewską jako tancerkę, gdynianie znają ją jako dogoterapeutkę dla niepełnosprawnych dzieci i osób dorosłych, a studenci trójmiejskich uczelni jako wykładowcę na kierunkach pedagogicznych na Uniwersytecie Gdańskim, Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych czy Ateneum. To osoba o ogromnej wrażliwości, zawsze gotowa pomagać innym, teraz sama potrzebuje wsparcia.
       "21 stycznia zdiagnozowano u Nataszy raka złośliwego języka. Przez ostatnie miesiące przespała nie dłużej niż trzy godziny w ciągu doby. Bardzo cierpi z powodu niewyspania, osłabienia organizmu i chronicznego bólu, który w czasie mówienia i przełykania bardzo się nasila. Czeka ją bardzo trudne i długie leczenie, obejmujące najpierw ciężką, ale niezbędną operację ratującą życie, a potem wiele miesięcy leczenia i kosztownej rehabilitacji" – czytamy na stronie zrzutka.pl.
       Środki zostaną przeznaczone na niezbędne leczenie po operacji (immunoterapię), rehabilitację, środki uśmierzające ból, konieczne specjalistyczne badania, ponieważ nie wszystkie są refundowane, podstawowe potrzeby na kilka miesięcy po operacji, a już teraz odbudowanie kondycji fizycznej przed operacją i po niej.
       Położenie i typ nowotworu oznacza niestety tendencję do przerzutów (umiejscowienie w obrębie szyi i głowy i rodzaj - złośliwy rak języka). Dlatego tak ważny jest czas i jak najszybsze wykonanie operacji ratującej życie oraz rekonstrukcji języka, która daje szansę powrotu do normalnego życia.
       Operacja ratująca życie zostanie przeprowadzona pod koniec marca w Instytucie Onkologii w Gliwicach. O tym, jak dobrym człowiekiem jest Natasza, mówią jej współpracownicy i przyjaciele.
       - Nataszę Pęcherzewską znam od wielu lat, od szkoły podstawowej. Razem byliśmy w Zespole Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska” - wspomina Romuald Koszper. - Z Nataszą – która zawsze była osobą radosną, pełną pasji i zaangażowania – miałem przyjemność tańczyć w parze przez ponad 8 lat. Zawsze przyjazna, otwarta na innych, aktywna, z ogromną kulturą osobistą. Z ogromnym smutkiem przyjąłem więc wiadomość, że moja taneczna partnerka zmaga się z chorobą.
       - Ciepło, empatia, delikatność, eteryczność, wyczucie - tymi słowami między innymi można opisać Nataszę Pęcherzewską - mówi Barbara Kozłowska-Lidke, wolontariusz Fundacji Dogtor.
       - Stanowi wzór dla naszych innych wolontariuszy. Dóbr, jakie wnosi jej osoba, nie da się policzyć i zmierzyć – dodają wolontariusze Fundacji Dogtor.
       - Nataszka jest niczym promyk słońca przedzierający się przez czarne chmury w deszczowy dzień. Jeszcze niedawno, bo kilka miesięcy temu podnosiła mnie na duchu, gdy podupadłam na zdrowiu. Dzisiaj, jak się okazuje, sama również potrzebuje wsparcia – tak o koleżance mówi dr Longina Strumska – Cylwik.
       Nataszę Pęcherzewską można wesprzeć wpłacając środki na konto zrzutka. pl.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
 • Fantastyczna, ciepla i zyczliwa kobieta. Wspomoglam zrzutke. Zycze powrotu do zdrowia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 0
  Tmc(2019-03-19)
 • Pomagam, bo warto pomagać...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 0
  enka(2019-03-19)
 • Dam lajka, podajcie tylko Facebooka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 21
  (2019-03-19)
 • Dzieciaku, dzieciaku. .. .jak widzisz ta choroba nie wybiera. Za pół roku może paść i na ciebie. Nie życzę ci tego, ale jakby co ode mnie "lajka" masz jak w banku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 0
  dziadekk(2019-03-19)
 • Ode mnie już dziś masz lajka... Żenujący wpis. A wiesz co to Realny świat?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  Bez komentarza(2019-03-20)
 • Coraz więcej ludzi choruje na raka, niestety ta choroba atakuje nie tylko złych ludzi jak i dobrych. Powodem podejrzewam jest zanieczyszczone bardzo powietrze ( smog ) jak również żywność naszpikowana chemiczną trucizną ( psedo- zdrowa żywność ). Mieszkam w pobliżu pól uprawnych i codziennie patrzę ile to chemii ląduje na polach. Dla mnie normalnego zjadacza przeraża ten widok i pełni zdaję sobie sprawę ile chemii może znajdować się w artykułach spożywczych. Tego proszę państwa chyba nikt nie kontroluje, bo nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że przy intensywnych kontrolach rolnicy używaliby tak dużej ilości trującej przecież dla nas i zwierząt chemii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  chemikzpól(2019-03-20)
 • Zabrać rolnikom dopłaty a problem się sam rozwiąże z nadmiarem chemii na polach !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 3
  bezdopłat(2019-03-20)
 • Dlaczego portel nigdy nie wraca do osób, które wcześniej też zbierały pieniądze aby walczyć z rakiem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2019-03-20)
 • Ponad 160 tys. osób rocznie dowiaduje się, że zachorowali na raka, to tak oficjalnie, a ciekawe ile tak naprawdę? Ta liczba przeraża i to bardzo !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2019-03-22)
Reklama