UWAGA!

Pomaganie jest fajne

 
Elbląg, Laureaci tegorocznej edycji "Ośmiu wspaniałych" z prezydentem Elbląga
Laureaci tegorocznej edycji "Ośmiu wspaniałych" z prezydentem Elbląga (fot. Anna Dembińska)

Tak twierdzi Justyna Bożyk, jedna z laureatek tegorocznej nagrody „Ośmiu wspaniałych” w Elblągu. To już dwudziesta edycja konkursu dla młodzieży zaangażowanej społecznie. Zobacz zdjęcia z gali "Ośmiu wspaniałych".

Czasami wolontariat zaczyna się od zwyczajnej pomocy, która przekształca się w miły obowiązek, zorganizowaną akcję. Czasami w znalezieniu chęci do pomagania „pomoże” pani ze szkoły. - W szkole posyłali nas na różne akcje wolontarystyczne. Pamiętam, że w gimnazjum jedna z nauczycielek zaangażowała nas w pomoc niepełnosprawnym – mówi Justyna Bożyk, obecnie absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.
       - Kiedyś pani ze szkoły zorganizowała akcję oddawania krwi. Spodobało mi się i oddaję regularnie – zdradza Patryk Kozioł, z którego z żył wypłynęło już 4,5 litra krwi.
       Gimnazjum Justyna Bożyk wspomina z rozrzewnieniem, ale jedno z tych czasów przetrwało do dzisiaj. - Od tamtej pory co roku uczestniczę w Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych . To moja ulubiona impreza – dodaje.
       - Najbardziej zapadła mi w pamięć pomoc osobom niepełnosprawnym. W sercu utkwiła mi praca z chłopakiem, którego matka piła alkohol w czasie ciąży. Nie umiał sobie poradzić – wspomina Natalia Zielińska, kolejna laureatka konkursu „Ośmiu wspaniałych”.
       Elbląska młodzież włącza się w niemal wszystkie imprezy organizowane w mieście: zarówno te bardziej jak i mniej medialne. - Biorę udział w różnych akcjach: Polach Nadziei, pomagam przy organizacji zawodów sportowych – mówi Natalia Zielińska.
       Dlaczego to robią? - Bez wolontariatu nie mogę żyć. Śmieją się ze mnie, że jestem taka chętna do pomocy, ale to po prostu moja pasja – zdradza Natalia Zielińska.
       - Wiadomo, pomaganie jest fajne – dodaje Justyna Bożyk.

  Elbląg, Elbląg w ogólnopolskim finale konkursu będzie reprezentował Patryk Pieczarka
Elbląg w ogólnopolskim finale konkursu będzie reprezentował Patryk Pieczarka (fot. AD)


       - Tego się nie robi dla rozgłosu, tylko po to, żeby pomóc osobom, które tego potrzebują – mówi Patryk Pieczarka.
       Dziś w Bibliotece Elbląskiej „Ośmiu Wspaniałych” i dwóch wyróżnionych odebrało pamiątkowe statuetki i nagrody. To już dwudziesta edycja tego konkursu w Elblągu.
       - Nie spodziewałam się tej nagrody. Do udziału w konkursie zostałam poniekąd „przymuszona”. Myślałam, że ja wcale tak dużo nie robiłam, może nie jestem odpowiednią osobą, żeby się zgłosić. Okazało się jednak, że udało się coś tam zdobyć i to bardzo cieszy – śmieje się Justyna Bożyk.
       - Nagroda cieszy, ale nie ma dla mnie większego znaczenia. Ja po prostu lubię pomagać – dodaje Patryk Kozioł, absolwent Zespołu Szkół Technicznych.
       W ogólnopolskim finale Elbląg będzie reprezentował Patryk Pieczarka.
      
       Laureaci XX edycji konkursu „Ośmiu wspaniałych” w Elblągu: Albin Ciesielski, Aleksandra Czerwińska, Agnieszka Szturo, Kacper Gwóźdź, Karolina Jędrzejewska, Natalia Zielińska, Patryk Pieczarka, Justyna Bożyk. Wyróżnienia: Hubert Sroka, Patryk Kozioł

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama