UWAGA!

Pomóż Pawłowi i Innym

 
Elbląg, Pomóż Pawłowi i Innym

9 marca  w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu odbędzie się akcja rejestracji dawców szpiku dedykowana  Pawłowi, który jest 27-letnim mieszkańcem Elbląga.

Paweł ma 27 lat i jest z Elbląga. Jest towarzyskim, wesołym i pełnym życia młodym meżczyzną. Paweł ceni sobie każdy dzień, życie doświadczyło go kiedy był zaledwie 14 letnim chłopcem i zachorował na nowotwór mózgu. Po kilku latach udało mu się pokonać chorobę i wrócił do zdrowia. Pracował, uczył się i znalazł dziewczynę. Wspólnie planują przyszłość. Był szczęśliwy, aż do czasu gdy w listopadzie 2013 roku, postawiono mu diagnozę ostrej białaczki szpikowej. Od tamtej pory Paweł większość czasu spędza w szpitalu w Warszawie, odizolowany od rodziny i przyjaciół. Przeszczepienie szpiku jest konieczne, aby Paweł mógł powrócić do zdrowia.
       By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Pawła i innych organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku dla wszystkich potrzebujących.
       Rejestracja potencjalnych dawców: 9 marca, w godz. 10 – 16, Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych, ul. Rycerska 2, Elbląg.
      
       Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
      
oprac. redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama