UWAGA!

Pomóż seniorom w realizowaniu ich pasji

Fundacja Elbląg rozprowadza pocztówki - cegiełki przedstawiające reprodukcje obrazów Zbyszka Opalewskiego i Haliny Różewicz – Książkiewicz. Dodatkowo dołączone są do nich dwuzłotówki z wizerunkiem Bramy Targowej. Cegiełki mają nominały 10, 20 i 50 złotych. Pieniądze z ich sprzedaży zasilą Fundusz Aktywności Seniorów.

Od stycznia tego roku Fundacja Elbląg realizuje projekt pn. „Barwy III wieku - wspieranie aktywności elbląskich seniorów". Jednym z jego zadań jest utworzenie funduszu, z którego dochód umożliwi finansowanie pomysłów elbląskich seniorów. Sposobem pozyskania środków na ten cel jest zbiórka publiczna, w ramach której sprzedawane są cegiełki.
     - Przygotowaliśmy kilkaset cegiełek o trzech nominałach: 10 zł, 20 zł i 50 zł - informuje Katarzyna Ciszewska z Fundacji Elbląg. - Jednak są to dosyć nietypowe cegiełki. Do pocztówki z reprodukcją jednego z obrazów elbląskich artystów: Haliny Różewicz-Książkiewicz oraz Zbyszka Opalewskiego, dołączona zostanie moneta 2-złotowa z wizerunkiem Bramy Targowej - dodaje. Dodatkowo, do cegiełek o nominałach 20 zł i 50 zł, nabywcy będą mogli wybrać jedną z pięciu książek z serii „Elbląskie oblicza patriotyzmu", wydanych przez Fundację Elbląg. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży pocztówek - cegiełek zasilą Fundusz Aktywności Seniorów. Wszystkich zainteresowanych nabyciem cegiełek kierujemy do biura Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w godzinach od 8 do 15.
     ***
     Fundusz Aktywności Seniorów ma na celu wzmocnienie poczucia wartości seniorów poprzez promocję i wspieranie realizowanych przez nich wszelkich form aktywności.
     Projekt „Barwy III wieku - wspieranie aktywności elbląskich seniorów" finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Druk cegiełek dofinansowano ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Wspaniała inicjatywa, popieram:) Każdy z nas będzie kiedyś Seniorem (chyba że bardzo się postara i nie dotrwa; )) Cegiełki zasilające fundusz można nabyć tylko w biurze Fundacji Elbląg czy też będą rozprowadzane na ulicach, w innych instytucjach?
Reklama