UWAGA!

Posprzątaj po swoim psie

Elbląg, Ciekawe, ilu z nas sprząta po swoich pupilkach?
Ciekawe, ilu z nas sprząta po swoich pupilkach?

W sobotę 31 maja w elbląskich parkach, na Bulwarze Zygmunta Augusta oraz w okolicach Placu Kazimierza Jagiellończyka przeprowadzona zostanie akcja „Posprzątaj po swoim psie”. Strażnicy miejscy oraz wolontariusze rozdawać będą ulotki informujące o obowiązkach spoczywających na właścicielach czworonogów oraz zestawy higieniczne.

Celem akcji jest przypomnienie właścicielom psów, jakie spoczywają na nich obowiązki. Chodzi głównie o wyprowadzanie psa wyłącznie na smyczy, sprzątanie po swoim pupilu, coroczne szczepienie psa przeciwko wściekliźnie oraz o oznakowanie psa mikroczipem lub tatuażem i zarejestrowanie go w Urzędzie Miejskim w Elblągu.
     W sobotę akcja przeprowadzona zostanie w parkach: Planty, Wojska Polskiego,Traugutta, Dolinka, Kajki, Modrzewia oraz na Bulwarze Zygmunta Augusta, w Bażantarni i w okolicach Placu Kazimierza Jagiellończyka. W czasie jej trwania Straż Miejska oraz młodzi sympatycy zwierząt z Gimnazjum nr 6, będą bezpłatnie rozdawać zestawy higieniczne do sprzątania po psach oraz ulotki informujące o obowiązkach właścicieli psów, a także o trybie postępowania w przypadkach pogryzienia człowieka przez psa.
     Bliższe informacje na temat akcji można uzyskać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu w pokoju nr 205 lub pod numerem telefonu 239-32-55, a także mailem rgk@umelblag.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Mogliby przy okazji postawić pojemniki na psie kupy w całym mieście.
 • I za granicą zestawy do sprzątania psich odchodów są ogólnodostepne!!!! ZA darmo!!! U nas tylko ściągnięto pomysł. .. .
 • a kiedy bedzie akcja posprzataj po sobie ???
 • dokładnie jak mówią przedmówcy. .. przykładowo w Pradze pojekmnik z darmowymi torbami dla psie pozostałosci można spotkać co kilkaset metrów oraz przy parkach, placach i innych tego typu miejscach. .. Zapewne pierwszy rok byłby ciężki i kosztowny (szalejące nastolatki, pseudo wandalizm itp. ) ale z czasem dotrałoby do ludzi, że to normalna rzecz. .. Przełamanie stereotypów i zmuszenie ludzi do zmiany swoich przyzwyczajeń jest czasochłonne, ale może RM jednak pójdzie w dobrą stronę i będziemy mogli być przykładem dla innych miast w kraju. ..
 • Dokładnie. A kiedy będzie akcja "wyłapać wszystkie pałętające się bez właściciela psy"? Codziennie wyprowadzam psa NA SMYCZY i W KAGAŃCU, bo nie raz i nie dwa słyszałam "o boże, taki duzy pies powinien chodzić w kagańcu". No to chodzi. Dzień w dzień, upał czy nie. Przy nodze i w cholernym kagańcu. A co się dzieje dookoła? Dookoła pełno wszelkiej maści nieskrępowanych burków, które nie tylko robią kupkę gdzie im akurat wypadnie, ale i nierzadko obszczekują przechodniów, inne psy itd. Mieszkam przy Władysława IV, gdzie jest zakaz "wyprowadzania psów w obrębie bloku". I CO Z TEGO??? Te "bezpańskie" zwierzaki nie potrafią czytać. Ich wygodni "właściciele" chyba też nie. W POLSCE NIE BĘDZIE CZYSTO. Nigdy. Żadna akcja nie pomoże. Bałagan Polacy mają w głowach, w genach, w domach i na podwórkach. Nawet parkingi, gdzie wydawałoby się każdy głupi zrozumie o co chodzi z tymi czerwonymi liniami, są pozastawianie "jak się komu podoba". Ta akcja to z góry przegrana sprawa i marnotrawstwo sił i środków. Służy jedynie stwarzaniu pozorów, że "się coś robi".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  niestety(2008-05-30)
 • temat zastępczy a syfu którzy robia ludzie jakoś nikt nie widzi, dopóki bedą walały sioe po ulicach róznego rodzaju syfy nie bede sprzatał po psie i mam to w d. ..
 • zapraszam na Aleje Grunwaldzka tam wlasciciele domkow jednorodzinnych okolicznych ulic wyprowadzaja swoje pieski na szeroki trawnik usytuowany miedzy jezdnia a budynkami. Powinno sie dla przykladu ukarc mandatem to moze to pomoze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkanka(2008-05-30)
 • zestawy sprzątające. .dadzą pewnie po woreczku każdemu i do zobaczenia. .(za 2 godziny; ) ). to nic ze na 1 DZIEŃ dla psiaka potrzeba ich przynajmniej 3.to nic, że nawet jeśli już posprzątasz za chwilę okazuje się, że nie masz gdzie tego wyrzucić, bo przecież najbliższy śmietnik jest gdzieś dopiero na drugiej stronie ulicy, ew. 300 metrów dalej. .spacer więc robi się bardzo przyjemny :D pozostaje też kwestia psów bezpańskich, co z tego, że oddani hodowcy swoich zwierzaków będą po nich sprzątać jak inne psy nabrudzą i nikt już się tym nie zajmie; ] niby banalny ale rozległy jednocześnie problem. . musimy zacząć od siebie indywidualnie, bo nigdy nie będzie porządku. oczywiście pamiętając o tym, że niezależnie od tego czy nas pies ma 40 czy 4 kg tak samo zanieczyszcza miejsca użytku publicznego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  exterieur3(2008-05-30)
 • a co do przedmówcy. .syf którzy robią ludzie widzą wszyscy, ale nie każdy ma odwagę idąc parkiem zwrócić komuś innemu uwagę, kto właśnie z wielkim entuzjazmem wywala butelkę coli w krzaki. powtarzam zacznijmy od siebie. bo z takim dekadenckim podejściem pt. "mam to w d. .. " nikt jeszcze niczego nie osiągnął prócz eskalacji bałaganu. dawajmy przykład a nie biernie powtarzajmy głupotę i niedbalstwo innych; ] poza tym. .każda akcja ma sens, zamiast ją wyśmiewać i skazywać od razu na porażkę trzeba podejść do niej z dystansem i stopniowo wdrażać w rzeczywistość. nie od razu, cierpliwości. ludziom trzeba wszystko pokazać palcem i wbić do głów bo inaczej ni da rady
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  exterieur3(2008-05-30)
 • chcialbym widziec ta paniusie ze zdjecia jak psie go. .o zbiera.
 • na ul. Diaczenki pieski wyprowadza się bezpośrednio na trawnik znajdujący się przy bloku, a szczególnie lalunie z klatki nr. 6 ze swoim stukniętym bokserkiem. .masakra! Pełno wszędzie psich odchodów, dzieci nie mają się gdzie bawić. .
 • To nie przeszkadza, że psy załatwiają się na trawnikach, bo niby gdzie mają, na chodniku? Tylko, żeby było jak kulturalnie i higienicznie posprzątać kupę z trawnika i wyrzucić ją nie pokonując przy tym dwóch ulic w poszukiwaniu śmietnika. O specjalnym, ogrodzonym miekscu, gdzie przy okazji można puścić bezpiecznie psa ze smyczy, nie wspominam, bo to zdaje się utopia w tym mieście. .. Tak długo, jak ludzie bedą uważać, że posiadać psa można bez żadnej wiedzy, to będą radośnie biegające całymi dniami "bezpańskie" psy, pogryzienia ludzi, przepełnione schroniska i cała bieda, jaką człowiek zgotował psiemu gatunkowi. ..
Reklama