UWAGA!

Powiat elbląski, jakiego nie znacie

 
Elbląg, Powiat elbląski, jakiego nie znacie
(fot. Anna Dembińska)

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - mówi jedno ze często cytowanych przysłów. Każdy, kto zapozna się z najnowszym albumem Ryszarda Siwca poświęconym powiatowi elbląskiemu, będzie mógł śmiało stwierdzić, że to powiedzenie jego już nie dotyczy.

Na ponad 80 stronach Ryszard Siwiec, znany elbląski fotograf, zgromadził kilkaset zdjęć, ukazujących piękno i wyjątkowość powiatu elbląskiego. Album w świetnej szacie graficznej i na bardzo dobrej jakości papierze wydało elbląskie Wydawnictwo Uran Marzeny Brackiej-Kondrackiej.
       Każda z gmin powiatu elbląskiego ma tutaj swoje honorowe miejsce, odpowiednio wyeksponowane najciekawsze charakterystyczne zakątki z krótkim opisem historycznym. - Te zdjęcia powstawały latami, w różnych okolicznościach, dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym udało się je uporządkować i wydać w formie albumu – mówi Ryszard Siwiec.
       Album, który niedawno się ukazał, jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy chcą odkrywać piękno najbliższej okolicy, w sezonie może też pełnić rolę przewodnika po pieszych, rowerowych czy nawet samochodowych wycieczkach po najbliższej okolicy. Nawet dla obcokrajowców, bo jest tu też skrótowa wersja w języku angielskim.
       Razem z wcześniej wydanymi albumami o Kanale Elbląskim i Jeziorze Druzno (również wydawnictwa Uran) najnowsza propozycja Ryszarda Siwca stanowi swoisty tryptyk, który powinien mieć każdy miłośnik „małych ojczyzn”.
       Książkę można nabyć w wydawnictwie Uran, elbląskich księgarniach i informacji turystycznej w Ratuszu Staromiejskim. Można też ją wygrać w konkursie na portEl.pl. Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze.
      
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama