UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pożyczka na złożenie firmy – gdzie szukać?

2019-09-23
10:01
 
Pożyczka na złożenie firmy – gdzie szukać?

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem firmy, to na pewno zadajesz sobie również pytanie  “skąd wziąć na to wszystko pieniądze?” Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się bowiem z wieloma wydatkami, a bez stałego źródła dochodu na samym początku, całe przedsięwzięcie może się wydawać nierealne. Na szczęście, wiele banków oferuje teraz usługi, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe.

Czym jest pożyczka na założenie firmy?

Jak sama nazwa wskazuje, pożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej polega na tym, że otrzymujemy pieniądze na rozkręcenie własnej firmy. Wiele firm pożyczkowych i banków oferuje właśnie taką opcję, dzięki czemu mamy duży wybór. Jak skorzystać z takiego finansowania? Musimy przede wszystkim złożyć wniosek o pożyczkę, w którym wskażmy jakiej kwoty potrzebujemy i czym będzie zajmowała się nasza firma. W przypadku pożyczek bankowych konieczne będzie załączenie  zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami ZUS i US, wpis do rejestru działalności, biznesplan, oraz zaświadczenie o możliwości zabezpieczenia kredytu. W przypadku pożyczek pozabankowych formalności są dużo mniej skomplikowane.

 

Pożyczka na nową firmę a kredyt dla firmy – jaka jest różnica?

Dla osób nie interesujących się finansami na co dzień te terminy są używane zamiennie jednak   kredyt i pożyczka nie są pojęciami tożsamymi. Różnica polega na tym, że pożyczka może być przeznaczona na dowolny cel. Tym samym pożyczkobiorca nie wnika w to jak pieniądze zostały wykorzystane, podczas gdy kredyt jest przyznawany na konkretny cel. Rodzajem pożyczki jest także chwilówka, która może być również bezpłatna, podczas gdy kredyt na działalność firmy jest zwrotny i wiążą się z nim odsetki i prowizje. Kredyty są udzielane przez banki i przyznawane są na większe kwoty niż pożyczki na raty udzielane przez tzw. parabanki.  Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to firmy pożyczkowe muszą działać równie uczciwie co banki. Jest tak, ponieważ cały rynek pożyczek i kredytów jest regulowany przez Ustawę o kredycie konsumenckim.

 

Jak wybrać najlepszą ofertę?

To, jaki kredyt będzie najlepszy dla Twojej działalności może nie być od początku oczywiste. Jest to szczególnie ważne, jeśli po raz pierwszy zakładasz działalność. Na szczęście w Internecie można znaleźć wiele porównywarek finansowych, które pomagają w szukaniu właściwych ofert, jak np. lisekfinansowy.pl Porównuj, szukaj i czytaj opinie – być może już wkrótce będziesz miał dość środków, by rozpocząć własną działalność gospodarczą.

 

---- materiał płatny -----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl