UWAGA!

Pożyczki online - jak wnioskować, spłacać, czyli wszystko o pożyczaniu przez internet

2019-06-07
09:46
 
Pożyczki online - jak wnioskować, spłacać, czyli wszystko o pożyczaniu przez internet

W tym poradniku dowiesz się wszystkiego, co można chcieć wiedzieć o pożyczkach przez internet. Czy można dostać pożyczkę online na dowód? Albo bez przelewu grosza czy zaświadczenia o dochodach? Okazuje się, że tak. W dodatku to wszystko można uzyskać za darmo, czyli oddać tylko tyle, ile się pożyczyło. Sprawdź, jak to zrobić.

Pożyczki online - co warto o nich wiedzieć? Czy wiesz, jak zweryfikować swoją tożsamość przy takiej pożyczce? Albo w jaki sposób ją spłacić? Zobacz jak.
      
       Jak wnioskować o pożyczkę przez internet krok po kroku

       Po pierwsze zastanów się, jaką pożyczkę właściwie chcesz dostać. Szybkie chwilówki online są dostępne zazwyczaj w zakresie kwot od 100 do 5000 zł, a spłaca się je w czasie od kilku do nawet 60 dni. Pamiętaj, im mniejsza kwota i krótszy okres spłaty, tym mniejsza ostateczna kwota do oddania. Nie bierz większej pożyczki, niż będziesz mógł oddać. Jeśli jesteś już zdecydowany, to wejdź na stronę jednego z pożyczkodawców online, takiego jak np. https://pankredyt.pl i wybierz:
      
       - kwotę oraz okres spłaty za pomocą suwaków na kalkulatorze pożyczkowym,
       - kliknij ‘złóż wniosek’,
       - we wniosku podaj swoje dane osobowe, takie jak numer PESEL, adres, numer telefonu i numer konta bankowego,
       - podaj inne dane wymagane przez firmę pożyczkową, takie jak np. źródło i wysokość dochodów,
       - potwierdź podane dane i wszystkie zgody,
       - zweryfikuj swoją tożsamość przez przelew lub automatyczny system weryfikacyjny,
       - jeśli otrzymałeś pozytywną decyzję o przyznaniu pożyczki, to możesz już czekać na przelew na konto.
      
       A może szybka gotówka online?
       Tak, pomimo tego, że cały proces wnioskowania o pożyczkę przebiega online, można otrzymać pieniądze w formie gotówki. Jest to możliwe na trzy sposoby.
       Pierwszym z nich jest czek GIRO. Jest to kod, który otrzymasz przez e-mail lub telefon. Podaje się go na poczcie, po czym dostaje się gotówkę od razu do ręki. Ten sposób wcale nie musi zabierać dużo więcej czasu niż tradycyjny przelew. Oczywiście pod warunkiem, że mieszkasz wystarczająco blisko poczty.
       Drugim jest pożyczka przez kuriera. Przy takiej pożyczce kurier zweryfikuje twoją tożsamość osobiście i wręczy ci gotówkę. Trzecim sposobem jest pożyczka domowa. To najbardziej tradycyjny model pożyczki. Polega ona na wizytach domowych przedstawiciela firmy pożyczkowej, który będzie przekazywał ci pieniądze. Niestety, ta metoda jest droższa od pożyczki online - przedstawiciel za wizyty będzie pobierał prowizję.
      
       W jaki sposób jest weryfikowana tożsamość przy zaciąganiu pożyczki online?
       Sam dowód osobisty nie wystarcza do potwierdzenia tożsamości przez internet. Może ulec zagubieniu, kradzieży albo być podrobiony. Zdarzały się przypadki, kiedy oszuści wykorzystali cudzy dowód osobisty do wyłudzenia pożyczki. Firmy pożyczkowe postanowiły przeciwdziałać temu zjawisku i wprowadziły zaawansowaną weryfikację przez konto w banku, na wzór choćby profilu zaufanego w serwisie obywatel.gov.pl.
       Weryfikację całkowicie online przez konto bankowe można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich, starszym, jest weryfikacja przez przelew. Zwykle kwota takiego przelewu to grosz lub złotówka, które są zwracane na twoje konto po przeprowadzeniu weryfikacji. Na jego podstawie pożyczkodawca otrzyma informację, od kogo przyszedł przelew i będzie w stanie potwierdzić twoją tożsamość. To szybki i dobry sposób, pod warunkiem, że posiadasz konto w tym samym banku co firma pożyczkowa. Wtedy cała operacja zajmie kilkanaście minut. Inaczej może to potrwać do kilku godzin.
       Drugim, nowocześniejszym sposobem, jest weryfikacja przez automat. Istnieje kilka takich automatów. Mogą to być Kontomatik, Instantor, Konto X, czy jeszcze inne. W tym przypadku musisz podać swoje dane do logowania w banku na stronie usługi weryfikacyjnej. Dane o logowaniu nie są przechowywane nigdzie w systemie. Automat potwierdzi, że faktycznie konto należy do ciebie i przekaże tę informację pożyczkodawcy w zaledwie kilka minut. W taki właśnie sposób można dostać pożyczki online bez przelewu grosza.
       Niestety, jeszcze nie wszystkie banki udostępniają swoje strony automatom weryfikacyjnym. Jeśli nie masz szczęścia i twoje konto nie jest kompatybilne z automatyczną weryfikacją, będziesz musiał uciec się do przelewu groszowego lub innej metody potwierdzenia tożsamości.
       Inne metody weryfikacji to wspomniana już pożyczka przez kuriera i pożyczka domowa, w przypadku których tożsamość potwierdza osobiście człowiek.
      
       Spłata zobowiązania jest banalnie prosta
       Spłacanie pożyczki online nie powinno sprawić nikomu trudności. Robi się to w taki sam sposób, jak dokonuje się dowolnych innych opłat. Wybierz jedno z kont bankowych pożyczkodawcy - jeśli to możliwe, to najlepiej z tego samego banku co twój - i wpisz w nazwie przelewu numer pożyczki lub swój numer PESEL oraz podaj kwotę, którą musisz spłacić. Opłaty można dokonać przez internet, na poczcie lub w placówce banku.
      
       Jak to możliwe, że pożyczki internetowe są za darmo?
       Pewnie zastanawiasz się, gdzie tkwi haczyk w darmowych pożyczkach? Przecież w życiu nie ma nic za darmo. Darmowe pożyczki online to skutek zażartej konkurencji na rynku chwilówek. Dzięki nim firmy pożyczkowe przyciągają lojalnych, nowych klientów. Często warunkiem do uzyskania darmowej pożyczki są tzw. zgody marketingowe. Można jednak po uzyskaniu pożyczki się z nich wycofać i nic to nie kosztuje. Aby pożyczka była faktycznie darmowa, wystarczy pamiętać zaledwie o kilku elementach:
       Zwróć uwagę na wskaźnik RRSO. To on mówi o dodatkowych kosztach pożyczki, a nie samych odsetkach, które mogą wynosić zero, ale za to pożyczkodawca odbije to sobie w kosztach pozaodsetkowych. Jeśli RRSO jest równe 0 proc. to znaczy, że faktycznie masz do czynienia z darmową pożyczką.
       Koniecznie spłać pożyczkę w terminie. Inaczej od razu zostaną naliczone wszelkie standardowe opłaty.
       Oferta darmowej pożyczki jest skierowana tylko do nowych klientów
       Musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Jako że darmowa pożyczka nie przynosi zysku pożyczkodawcom, to stosują oni bardziej surowe niż zazwyczaj zasady przy ocenianiu ryzyka kredytowego.
      

       ---- materiał promocyjny ------

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej