UWAGA!

Pożyjemy, zobaczymy...

Wyniki przeprowadzonego przez nas sondażu wskazują, że nie jest łatwo przewidzieć, czy w związku z przystąpieniem do Unii Europejskiej będzie się nam wiodło lepiej czy gorzej.

Na pytanie, „Czy po wstąpieniu do Unii Europejskiej Polakom będzie się wiodło lepiej?” twierdząco odpowiedziało 31,6 proc. Czytelników (49 głosów), którzy wzięli udział w naszym sondażu. 34,1 proc. respondentów jest zdania, że więcej stracimy niż zyskamy na przystąpieniu do UE (53 głosy). Tyle samo odpowiedziało, że „Czas pokaże, jak to będzie”. Jak wynika z sondażu nie jest łatwo przewidzieć, czy przeciętnemu elblążaninowi będzie się lepiej żyło po niż przed integracją. Jedno natomiast jest pewne – na pewno będzie inaczej.
     O sytuacji na rynku pracy w naszym kraju wiadomo wszystko. Ponad 20 proc. bezrobocia to średnia krajowa, a wiadomo, że są regiony, gdzie o pracę dużo trudniej. Trzy kraje „starej Unii” (Wlk. Brytania, Irlandia i Szwecja) otworzyły rynek pracy dla obywateli krajów przystępujących do UE. Część pozostałych krajów „piętnastki” wprowadza znaczne ułatwienia w zdobywaniu pozwoleń na legalną pracę.
     Czy w związku z tym faktem planujesz wyjazd „za pracą” do bogatszego kraju Unii Europejskiej? - pytamy w nowym sondażu w dziale portElu Społeczeństwo.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • COS NIEWIELE KOMENTAZY DO TEGO ARCYDZIELA.
 • Zgodnie z przedreferendalnymi obiecankami w Unii powinno być jak w raju, ale jakoś tego nie widzć?? a może ktoś kłamał??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zawiedzony(2004-05-02)
 • Następny niemądry sondaż! Czy Polacy nie mają swojego kraju, gdzie powinni żyć i pracować? To po co w ogóle jest państwowość- chyba po to, aby ściągać podatki i utrzymywać niewydolne instytucje i niewydarzonych polityków/urzędników, którzy nie potrafią organizować życia w tym kraju.Bez sondazu wiadomo, że z Elbląga wyjeżdżają młodzi, najbardziej operatywni i wykształceni ludzie.Ci, którzy pobierają nauki w większych ośrodkach akademickich już do Elbląga nie wracają, bo nie ma do czego.
 • Spytajcie Niemców i inne narody chętnie wybudują nowy "mur" ale politycy żerujący na głupocie nie pozwolą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obserwator(2004-05-04)
 • Już wiadomo jak będzie:
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  antyeurooszołom(2004-05-05)
Reklama