UWAGA!

Praca wre

Elbląscy wolontariusze będą zbierać podręczniki dla najuboższych uczniów. Ruszają też programy stypendialne "Szansa" i "Słonik".

Centrum Wolontariatu włączyło się w akcję Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod hasłem: "Książka dla każdego". Wolontariusze będą zbierać podręczniki, by później przekazać je potrzebującym.
     - Uznaliśmy, że akcja jest fajna i dlatego włączyliśmy się w nią - mówi Gabriela Zimirowska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. - Stąd też mamy prośbę do wszystkich: jeżeli macie niepotrzebne książki, które zalegają na półkach, to prosimy o ich oddanie do punktów socjalnych MOPS i oczywiście do Centrum Wolontariatu.
     Wolontariusze w tym celu tworzą też stronę internetową, na której umieszczą listę posiadanych podręczników. Rodzice oraz nauczyciele będą mogli tam zajrzeć i zorientować się, czy jest tam podręcznik, którego szukają. Adres tej strony to: republika.pl/ksiazkadlakazdego.
     W Elblągu ruszył też kolejny program stypendialny „Słonik”. Pieniądze trafią do niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów. W nowym roku szkolnym do rozdysponowania jest 30 tysięcy zł. Stypendia zwykle są wypłacane miesięcznie, choć często jest to jednorazowa kwota np. na dofinansowanie zakupu pomocy szkolnych.
     - Spodziewamy się sporego zainteresowania i myślę, że w tym roku stypendystów będzie więcej - mówi Zimirowska. - Tutaj nie wymagamy jakichś wybitnych zdolności w nauce, ale potrzebna jest opinia psychologa czy pedagoga i informacja o tym, w jaki sposób stypendium będzie pomagało w edukacji tego dziecka czy studenta.
     Szanse na stypendia oceni powołana przez fundację komisja. Wnioski o udzielenie świadczenia można otrzymać w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Lista stypendystów będzie znana pod koniec września.
     Rusza też program stypendialny „Szansa”. Tutaj otrzymanie stypendium uzależnione jest już od wyników w nauce, jakie uzyskuje uczeń czy student oraz od dochodu na członka rodziny, z której pochodzi potencjalny stypendysta.
     - Do rozdysponowania mamy na nowy rok szkolny aż 50 tysięcy zł. Chcielibyśmy utrzymać stypendia dla naszych stałych stypendystów, ale oczywiście wnioski może składać każdy - dodaje Gabriela Zimirowska.
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama

To się czyta

To się komentuje