UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pracownicy żłobków chcą podwyżki

 
Elbląg, Pracownicy żłobków domagają się podwyżki
Pracownicy żłobków domagają się podwyżki (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

- Zwracamy się z prośbą o spotkanie z prezydentem Elbląga w sprawie niskich wynagrodzeń wszystkich pracowników elbląskich żłobków – tak rozpoczyna się pismo, które wpłynęło do ratusza i radnych. Napisali je pracownicy miejskich żłobków, którzy domagają się tysiąca złotych podwyżki.

W całej Polsce trwa oczekiwanie na decyzję nauczycieli, co do strajku w oświacie. W Elblągu o dodatkowe pieniądze zdecydowali się upomnieć pracownicy miejskich żłobków, którzy wystosowali pismo do radnych i urzędu miasta, w którym zwracają uwagę na swoją złą sytuację finansową.
       - Osoba przyjęta do pracy w 2019 r. otrzyma stawkę zasadniczą 2250 zł brutto, a opiekun z trzydziestoletnim stażem pracy zarabia 2240 zł brutto. Od prezydenta dowiedzieliśmy się, że jesteśmy jednymi z najgorzej zarabiających jednostek organizacyjnych w gminie miasto Elbląg. Nasze zarobki porównano do zarobków pracowników Zieleni Miejskiej. Czujemy się niedowartościowani tak niskimi płacami. – piszą do prezydenta pracownicy elbląskich żłobków z kilkudziesięcioletnim stażem pracy i domagają się podwyżki w wysokości tysiąca złotych brutto.
       Pracownicy żłobków, to już kolejna grupa zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych Urzędu Miasta i miejskich spółkach, która domaga się podwyżek. Do postulatów pracowników żłobka odniosła się Rozalia Grynis, skarbnik Elbląga.
       - W 2018 r. pracownicy żłobków otrzymali dwie podwyżki: pierwsza podwyżka wynosiła 150 zł średnio na etat, drugą otrzymali od 1 maja w wysokości 80 – 100 zł. Oczywiście można zabezpieczyć środki na podwyżki w wysokości 1000 zł, ale proszę wskazać źródła finansowania. Z jakich wydatków bieżących, z jakich pozycji w Wieloletnim Planie Finansowym mamy zrezygnować – mówiła Rozalia Grynis, skarbnik Elbląga na wczorajszym (22 stycznia) posiedzeniu komisji finansowo – budżetowej Rady Miejskiej.
       Miasto w tym roku planuje podwyżki dla pracowników w wysokości 3 proc.
       - Podwyżka 3 proc. przy obecnej skali zatrudnienia to koszt ok. 3,5 mln zł rocznie – poinformowała Rozalia Grynis.
       Jak zakończy się sprawa pracowników żłobków – jeszcze nie wiadomo. Na podwyżkę rzędu 1000 zł budżetu Elbląga nie stać.
       - Skupmy się, jako komisja, także nad tym, gdzie tych pieniędzy poszukać i gdzie możemy znaleźć jakieś oszczędności – zaapelował radny Piotr Opaczewski.
       Z usług elbląskich żłobków korzysta 350 dzieci.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama