UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent zachęca by przekazywać 1%

 
Elbląg, Prezydent zachęca by przekazywać 1%
fot. nadesłana

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk podczas dzisiejszej (20 lutego) sesji Rady Miejskiej zwrócił się za pośrednictwem mediów do elblążan z prośbą, aby przekazywali swój 1% podatku na rzecz elbląskich organizacji pożytku publicznego.

Przypomnijmy, że w grudniu rozpoczęła się kampania społeczna, której celem jest zachęcenie elblążan do przekazywania 1 % swojego podatku na organizacje pożytku publicznego (OPP) działające na terenie naszego miasta. Patronat nad kampanią objął prezydent Elbląga.
      
       Dlaczego walczymy o 1 %?

       Bo z Elbląga wycieka zbyt dużo pieniędzy z tego tytułu.
       W ubiegłym roku tylko co drugi elblążanin przekazał procent podatku na OPP. Z tego niecałe 600 000 zł wpłynęło do organizacji w Elblągu, a niemal 1,4 mln zł przekazano na rzecz organizacji spoza naszego miasta. Dzięki kampanii społecznej chcemy zatrzymać większą część tych pieniędzy w naszym mieście.
      
       Zaufaj swoim

       Cel jest ambitny: organizatorzy kampanii chcą, aby z tytułu 1 % w mieście zostało aż o milion złotych więcej niż w porównaniu do lat ubiegłych. W Elblągu działa około 40 OPP. Kampania jest skierowana na wsparcie ich wszystkich, ponadto każda organizacja będzie indywidualnie promować swoją działalność.
       - Poprzez tę akcję chcemy nie tylko zwiększyć ilość pieniędzy, które trafiają do Elbląga, ale także budować zaufanie elblążan do organizacji pożytku publicznego oraz wskazać im korzyści płynące z przekazywania 1 % dla rozwoju miasta.
      
       Co można za milion?
       Dodatkowy milion, który wpłynąłby do elbląskich organizacji, pozwoliłby m.in. na ufundowanie 300 dodatkowych stypendiów naukowych, artystycznych i sportowych dla elbląskiej młodzieży, objęcie opieką 150 dzieci ulicy w świetlicach socjoterapeutycznych, czy przeprowadzenie kilkudziesięciu inicjatyw na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących.
       Jak widać warto, aby te pieniądze zostały w Elblągu. Organizatorzy planują zachęcać elblążan do wpłat poprzez ulotki informacyjne, plakaty, informacje w mediach, czy happeningi. Uruchomiono także specjalny funpage na Fb Milion dla Elbląga.
       Organizacje pożytku przybliżały swoją działalność elblążanom także podczas Świątecznych Spotkań Elblążan. Członkowie opp śpiewali kolędy dla elblążan, informowali zainteresowanych mieszkańców o swojej działalności w Ratuszu Staromiejskim.
      
       Ambasadorzy akcji

       W logo kampanii znajduje się piekarczyk – jako symbol troski o nasze miasto, symbol odwagi i aktywności.
       - Już raz uratowałem Elbląg, teraz będzie walczył o dodatkowy milion dla miasta – wskazują organizatorzy.
       Akcję wspierają także ambasadorzy. Pierwsi z nich to piosenkarka Barbara Książkiewicz oraz bokserka Sandra Kruk, a także Jan Solka, elbląski rysownik. W trakcie akcji są pozyskiwane kolejne osoby.
      
       Dotychczas najwięcej pieniędzy z tytułu 1 % otrzymały:
       Hospicjum elbląskie – 272.000 zł, opieka nad osobami terminalnie chorymi;
       OTOZ Animals – 198.000 zł, schronisko dla zwierząt;
       Fundacja Elbląg – 125.000 zł, stypendia, pomoc chorym dzieciom;
       Fundacja im. Św. Brata Alberta - 58.460 zł, wsparcie dzieci z rodzin niezamożnych;
       Caritas – 21.400 zł, wsparcie ubogich;
       Klub Piłkarski Olimpia – 16.300 zł, rozwój sportu;
       ZHP – 12.000 zł, działania na rzecz młodzieży.
      
      
Monika Borzdyńska, Rzecznik prasowy w Biurze Prezydenta Miasta
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama