UWAGA!

Profesjonalna siłownia – jaki sprzęt musi się w niej znaleźć?

2018-12-12
12:39
 
Profesjonalna siłownia – jaki sprzęt musi się w niej znaleźć?

Wyposażenie siłowni musi być dobrane do profilu jej działalności oraz dostępnej powierzchni. Nieco inny sprzęt potrzebny jest w klubie przeznaczonym dla kobiet, a inny w siłowni nastawionej na bodybuilding. W profesjonalnej siłowni nie może zabraknąć urządzeń do ćwiczeń cardio, stretchingu, treningu siłowego czy obwodowego.

Warto przy tym zwracać uwagę na jakość sprzętu, aby zapewnić jego użytkownikom bezpieczeństwo i komfort w czasie wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jaki zatem sprzęt powinien znaleźć się w dobrze wyposażonej, profesjonalnej siłowni? Oto kilka ze sprzętów, których nie może tam zabraknąć.
       Podstawowy sprzęt do siłowni

       Zanim zostanie zakupiony sprzęt do siłowni, trzeba odpowiednio rozplanować powierzchnię użytkową. Najczęściej wydzielane są konkretne strefy, w których ustawiane są niezbędne urządzenia. W strefie cardio muszą znaleźć się maszyny do treningu aerobowego. Zalicza się do nich m.in. rowerki, bieżnie, steppery czy orbitreki. W strefie treningu siłowego należy umieścić m.in. ławeczki do wyciskania, suwnice, ławeczki do mięśni brzucha oraz inny niezbędny sprzęt.
       W strefie treningu obwodowego, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, na pewno przyda się atlas, na którym można ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśniowe. W siłowni powinno też znaleźć się miejsce na strefę wolnych ciężarów, czyli wyznaczoną część, w której znajdą się ławki ze sztangami oraz wszelkie inne sprzęty, w których talerze dokłada się samodzielnie. Niezbędna jest też strefa stretchingu, czyli miejsce na wykonywanie ćwiczeń rozciągających. Tutaj przydadzą się materace, piłki oraz maty.
      
       Jakość sprzętu do siłowni

       Sprzęt przeznaczony do profesjonalnej siłowni musi być bardzo wytrzymały, ponieważ ćwiczyć na nim będzie wiele osób. Najlepiej do razu zainwestować w produkty wysokiej klasy, które zapewnią bezpieczeństwo ćwiczącym i będę bezawaryjnie działać przez wiele lat. Tani sprzęt to duże ryzyko awarii czy kontuzji, a żaden szanujący się właściciel siłowni na takie ryzyko nie może sobie pozwolić.
       W przypadku atlasów trzeba zwrócić uwagę na zróżnicowanie stanowisk, aby każdy mógł dobrać idealne ćwiczenia dla siebie. Jeśli chodzi o sprzęt do ćwiczeń aerobowych, to najlepszy jest elektryczny, ponieważ pracuje ciszej i daje większe możliwości w zakresie wyboru treningu. Podobnie wygląda sytuacja z innym sprzętem – musi być nie tylko solidny, ale też pozwalać na dostosowanie treningu do swoich potrzeb i możliwości.
      

       ----- materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej