UWAGA!

Projekt woda

 Elbląg, Projekt woda
fot. nadesłana

Od 28 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu, przez pięć kolejnych dni, gościli uczniowie i nauczyciele biorący udział w działaniach związanych z projektem „W.A.T.E.R”. Było to już trzecie międzynarodowe spotkanie projektowe związane z uczeniem się i nauczaniem.

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice uroczyście przyjęli gości z Katuntsi w Bułgarii i z Curtea de Arges w Rumunii. Przez kilka dni odbywały się wspólne działania trzech szkół. Były doświadczenia związane z tematyką wodną, realizowane zarówno w szkole, jak i w Elbląskim Parku Technologicznym. Goście i nasi uczniowie mieli także okazję poznać działanie pochylni na Kanale Elbląskim, uczestnicząc w rejsie z Elbląga do Buczyńca. Ponadto pospacerowali po sopockim molo oraz zwiedzili Narodowe Muzeum „Żuraw”, gdzie została im przybliżona historia portu w Gdańsku. Mieli także okazję spotkania się z wielkim astronomem - Mikołajem Kopernikiem, zwiedzając Wzgórze Katedralne we Fromborku. Ostatni dzień wizyty uczniowie z Bułgarii i Rumunii spędzili w polskich rodzinach, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek w ramach „Family Day”, natomiast nauczycielom został przybliżony Zamek Krzyżacki w Malborku.
       Projekt W.A.T.E.R  zakłada rozwinięcie kompetencji językowych, upowszechnienie wśród lokalnej społeczności wiedzy na temat gospodarowania zasobami wodnymi oraz wzrost wykorzystania metod badawczych i narzędzi TIK i jest realizowany w SP nr 11 w Elblągu od września 2018 roku. To spotkanie było jednocześnie podsumowaniem działań i okazją do poznania Żuław Wiślanych.
      
Mirosława Frączyk, Magdalena Szyk-Wojtkiewicz, koordynatorki projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama