UWAGA!

Prokurator ds. praw pracowników

W prokuraturach okręgu elbląskiego zauważalny jest systematyczny wzrost prowadzonych spraw związanych z naruszaniem praw pracowniczych przez pracodawców. Coraz więcej z nich kończy się w sądzie.

Do prokuratorów wpływają skargi na pracodawców od pokrzywdzonych pracowników. Najczęściej chodzi o nieodprowadzanie składek na ubezpieczenia, mobbing, jak również o wypadki przy pracy związane z nieodpowiednim przygotowaniem i zabezpieczeniem miejsca pracy.
     W związku z systematycznym wzrostem tego rodzaju zgłoszeń w Prokuraturze Okręgowej w Elblągu powołano koordynatora, czyli prokuratora, który zajmuje się specjalistycznym nadzorem nad tą kategorią postępowań.
     
     Z Barbarą Kamińską z Prokuratury Okręgowej rozmawia Marta Hajkowicz:
MH
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i dobrze gnębić pracodawców
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  artuś(2008-04-12)
 • Ale i tak Sa Grodzki jest zbrojnym ramieniem Pracodawców. .. .. przekonałem sie o tym. .. .. jak by nie było pracodawca, Policja i SM ma zawsze racje. Moze czas skonczyc z ta parodia prawa?????
 • To chyba jakieś żarty Pani Prokurator ? ! A jak się ma sprawa Ds 447/07 do tego co Pani koordynator deklaruje publicznie ?
 • Pracodawcami obecnie są dorobkiewicze z lat 90tych. Prymitywne rozumy, które myślą że poznali kapitalizm. Dziki kapitalizm powoli się kończy, a ci idioci nadal nie rozumieją że tak naprawdę największymi aktywami firmy są pracownicy. Jak nie stać pracodawcy na godziwą pensję dla pracownika to niech sam zapieprza i robi nadgodziny. W końcu to jego biznes. W rozwiniętym kapitaliźmie pracodawca szanuje dobrego pracownika, inwestuje w niego, wysyła na szkolenia, czy sponsoruje mu jakieś uprawnienia. A u nas wciąż zadupie, szczególnie w małych firmach. Im mniejsza tym gorzej. Oby jak najszybciej się to uregulowało :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik nie budżetówki(2008-04-12)
 • zgadzam się z przedmówcą! dodam jeszcze ż e w budżetówce jest DOKŁADNIE to samo
 • zaiste zabawne - stanowisko powołane a i tak manus manum manat
 • Zapraszamy do Poczty Polskiej, w sądzie i pipie więdzą co tam się dzieje :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pocztowiec(2008-04-12)
 • zgadzam sie z pracownikiem "pracownik nie budżetówki", widze ze niedołezny PIP i jego wódz naczelny p. Dąbrowski znalazł sobie sposobne oręże do wali z nieuczciwymi pracodawcami bo sam już jest za krótki na ten rynek i nic nie może, pewnie jego aktem desperacji jest kierowanie wniosków do prokuratury. Jedno co dobre to nakręci to bata na pracodawców ale tak miedzy prawdą a kodeksem to nic sie nie zmieni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pracownik(2008-04-13)
 • "tak powinno byc w kazdym banku" - zapraszamy
 • wydolnosc w przeproadzaniu kontroli pip- skarbówki -izby skarbowej-pih -s anepidow, policji, strazakow, strazy miejskiej i wszelkich organow w tym i sądów majacych za soba ustawowe poparcie do przeprowadzania kontroli jest taka jak astmatyka ze stanem zapalnym pluc w biegu na 100 metrow przez plotki-kary natomiast nawet w sprawach osadzonych sa takie jak maly piesek do pozarcia przez lwa --a wiec ani zadne komisje ani zdne deklaracje poprwy stanu deklrowne od lewa do prawa i od góry do dolu nic nie zmienia --to panstewko kolesi i lokalnych kacykow, ktorzy wiedza jak zrobic porzdek- ale nie robia --- bo im samym skonczy sie dobre zycie, a wiec spokojnie brnijmy do nastepnego pokolenia biedy-nedzy upodlenia-krzywdzenia i krzyczenia jak dobrze jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zamieszkały bez ojczyzny(2008-04-14)
Reklama