UWAGA!

Przez aktywność - lepsze jutro

2012-09-06
Aktualizowany 2012-09-07 08:40
Przez aktywność - lepsze jutro

Fundacja Elbląg we wrześniu rozpoczęła realizację projektu skierowanego do niepełnosprawnej, niepracującej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego. Dzięki niemu będą mogli uzyskać bezpłatne wsparcie ułatwiające start w dorosłe życie.

Zainteresowani mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie do 28 września.
       Projekt „Przez aktywność – lepsze jutro aktywizacja zawodowa niepełnosprawnej młodzieży z Elbląga i powiatu elbląskiego” skupia się na wsparciu młodych mieszkańców naszego miasta i okolic.
       Jego celem jest przygotowanie niepełnosprawnej młodzieży do zmierzenia się z nowym dla nich, etapem życia -  wejściem na rynek pracy.
       W ciągu roku zostanie przeprowadzony szereg działań zmierzających do tego, co każdy młody człowiek powinien umieć i wiedzieć podczas szukania pracy: odbędą się warsztaty z treningu interpersonalnego, doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy, obsługi komputera i zarządzania własnym budżetem.
       Każdy z uczestników zostanie objęty indywidualnym wsparciem psychologa i doradcy zawodowego. Będą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach zawodowych, spotkaniach przedstawiających różne formy zatrudnienia, ale przede wszystkim Fundacja Elbląg pomoże w znalezieniu zatrudnienia.
       Ponadto uczestnicy projektu będą mogli otrzymać dodatki szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu oraz skorzystać z płatnych staży u pracodawców.
      
       Do udziału w projekcie zapraszamy niepracującą, niepełnosprawną młodzież w wieku 15-24 lata z Elbląga i powiatu elbląskiego.
       Karty zgłoszeniowe będą przyjmowanie osobiście lub za pośrednictwem poczty do 28 września w siedzibie Fundacji Elbląg przy ul. Zw. Jaszczurczego 17 w Elblągu.
       Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 55 236 98 88 lub bezpośrednio w biurze.
      
       Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
      
------------- Artykuł sponsorowany ----------------

      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej