UWAGA!

Przyniosły Choinkę Nadziei

Wczoraj (15 grudnia) w Hospicjum św. Jerzego im. dr Aleksandry Gabrysiak ponownie zagościła Choinka Nadziei. Wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Elblągu już po raz drugi włączyli się w tę ogólnopolską akcję. Polega ona na przygotowaniu przez placówki oświatowe świątecznych programów artystycznych dla domów pomocy społecznej oraz wręczeniu zielonej, pięknie ustrojonej choinki.

Akcja promuje wolontariat, ale także ekologiczne choinki zamiast tych z tworzyw sztucznych, bo kupując naturalną choinkę z naszych lasów, postępujemy ekologicznie.
       Wychowankowie Ośrodka pod kierunkiem wychowawczyń Anny Domańskiej, Anetty Cieśli i Marzeny Żachowskiej przygotowali Jasełka, upiekli i ozdobili pierniczki, przygotowali pamiątkowe aniołki i wystroili choinkę, którą otrzymali z Nadleśnictwa Elbląg od pana Jarosława Mytycha.
       Wizyta w Hospicjum była pełnym ciepła i nadziei spotkaniem. To także lekcja wychowawcza, która uczy dzieci wrażliwości na potrzeby innych ludzi oraz uświadamia im, że naprawdę nie trzeba wiele, by nieść radość i nadzieję.
      

 


       „Choinka proszę pana
       jest chyba zaczarowana,
       bo zaraz wszystko odmienia:
       było szaro, a ona wchodzi do domu –
       zielona i spełnia marzenia (…)
      
       M. Terlikowska, Zaczarowane drzewko
      
       Akcję „Choinka Nadziei” prowadzi Fundacja Ekologiczna ARKA wraz z Lasami Państwowymi. W tym roku organizowana jest pod patronatem minister pracy i polityki społecznej Jolanty Fedak, minister edukacji narodowej Katarzyny Hall oraz dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana.
      
      
      

Marzena Żachowska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama