UWAGA!

"Przystanek zielony powinien być odnowiony"

 Elbląg, Przystanek przy ul. Mickiewicza.
Przystanek przy ul. Mickiewicza. Fot. Anna Dembińska

- Przystanek pochodzi z poprzedniej epoki, nie nadaje się do adaptacji na zielony przystanek. Pokrywa go rdza - tak napisał o przystanku przy ul. Mickiewicza nasz Czytelnik. - Przystanki bardzo stare o złym stanie technicznym powinny być wymienione przed organizowaniem na nich tzw. zielonych przystanków! - twierdzi elblążanin.

Zielone przystanki - o których pisaliśmy wczoraj pytając jednocześnie, czy to hit czy kit, budzą zainteresowanie mieszkańców. W naszej sondzie zdecydowana większość Czytelników opowiada się za tym, że to dobry pomysł. Nie brakuje jednak sygnałów, że przystanki powinny przejść szerszą renowację.

  Elbląg, Nadesłane przez Czytelnika
Nadesłane przez Czytelnika

Na naszym portElowym profilu facebookowym w komentarzach znalazło się m. in. porównanie zielonych przystanków w Nowym Tomyślu i w Elblągu, dla Elbląga oczywiście niekorzystne. Do tego wpisu ustosunkował się w komentarzu... elbląski ZKM. Jak się okazuje, planowane są prace renowacyjne.

"Aby powyższe porównanie nie było manipulacją warto dodać kilka faktów: Nowy Tomyśl: kwota dotacji - 75 tys. zł; liczba przystanków objętych projektem – 3; Elbląg: kwota dotacji – 30 tys. zł; liczba przystanków objętych projektem – 9. W Elblągu udało się uatrakcyjnić 9 przystanków w cenie niemal 1 wiaty z Nowego Tomyśla! Infrastruktura przystankowa, co oczywiste, wymaga okresowej konserwacji i napraw, a z czasem wymiany. Zazwyczaj takie działania podejmowane są w okresie wiosenno–letnim i tak właśnie będzie w przypadku wiat w elbląskiej komunikacji miejskiej. Wspomniana wiata przy ul. Mickiewicza jest przewidziana w pierwszej kolejności do wymiany w roku 2023 r. Wiadomo, nowe zawsze wygląda lepiej niż stare, dlatego warto zerknąć, jak wyglądały zielone przystanki z Nowego Tomyśla po pierwszej zimie (...), więcej informacji w podanym linku - brzmi komentarz ZKM-u. Dodajmy, że w Nowym Tomyślu przeprowadzono później stosowne renowacje. A jak ostatecznie będą wyglądały elbląskie zielone przystanki? Przekonamy się, gdy będzie bardziej... zielono.

TB

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama