UWAGA!

Zielone przystanki będą hitem czy kitem?

 Elbląg, Zielony przystanek w Białymstoku,
Zielony przystanek w Białymstoku, fot. UM w Białymstoku
177
Głosuj na hit
64
Głosuj na kit
Głosowanie wymaga zalogowania. Link do logowania znajduje się na dole strony.

Zanim nabiorą kolorów, potrzeba oczywiście jeszcze trochę czasu, ale są już na to przygotowane. Co sądzicie o idei zielonych przystanków?

Co się zmieniło na dziewięciu elbląskich przystankach?

  Elbląg, W Elblągu 9 przystanków będzie "zielonymi".
W Elblągu 9 przystanków będzie "zielonymi". Fot. Anna Dembińska

- W sąsiedztwie wiat ustawiono donice, zamontowano pergole oraz systemy zbierania i odprowadzania wód opadowych, w donicach i w gruncie posadzono rośliny. Jako materiał sadzeniowy wykorzystano rośliny wieloletnie: rośliny cebulowe, trawy ozdobne, byliny oraz krzewy – podaje miejska strona internetowa. Celem zielonych przystanków jest poprawa jakości życia mieszkańców, bo przecież nic nie sprzyja jej podnoszeniu jak zieleń. W Elblągu utworzono je w następujących miejscach: Płk. Dąbka – targowisko miejskie, al. Odrodzenia – kościół, ul. Mickiewicza - Urząd Wojewódzki, Królewiecka – bank, Królewiecka – Zacisze, Nowowiejska – sklepy, Robotnicza – Gwiezdna, ul. Królewiecka – 12 Lutego, al. Odrodzenia - Szarych Szeregów - czytamy w informacji przygotowanej przez Urząd Miejski w Elblągu.

Zadanie „Zielone przystanki w Elblągu” jest w 50 proc. dofinansowane ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w ramach konkursu „Niebiesko-zielone granty dla Warmii i Mazur” w 2022 roku. Całkowity koszt ich utworzenia to 44 tys. zł.

Jak podoba Wam się pomysł tworzenia zielonych przystanków? To hit czy kit? Zachęcamy do głosowania i komentowania!

red.

Najnowsze artykuły w dziale Hit czy kit?

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Myślę, że zamiast zielonych przystankow, powinno stawiać się wiaty z paneli fotowoltaicznych. Zwiększa to produkcję czystej energii + w przyszłości można ogrzewac tskie wiaty zimą jak robią to w krajach skandynawskich. Ale cóż... lepiej krzaków nasadzić i płacić za ich podlewanie, a żeby podlać to trzeba samochodem na paliwo przyjechać z wodą. Cóż za ekologia...
 • "Celem zielonych przystanków jest poprawa jakości życia mieszkańców, bo przecież nic nie sprzyja jej podnoszeniu jak zieleń. " Pomalowanie betonu na zielono mogłoby przynieść dużo wspaniałych efektów i Można byłoby spokojnie nazywać Elbląg "zielonym". Czy dzięki zielonym przystankom miasto będzie mogło zintensyfikować ogławianie i wycinkę drzew ? Jeśli tak, to bardzo cenna i wspaniała inicjatywa, która poprawi stan bezpieczeństwa w mieście oraz zdolności grzewcze niektórych kominków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  4
  GłębokaMyśl(2023-01-03)
 • Jak juz rozmawiamy o ekologii to warto wspomnieć jak mało miasto robi dla powiększenia sieci ścieżek rowerowych. Nie da się przez Elbląg rowerem przejechać. Ścieżki są wąskie, wyboiste, przejazd przed drogę wiążę się z pokonaniem krawężnika, który nie jest zrównany ze ścieżką. Jak chcemy mniej spalin w mieście i czystrzego powietrza to budować porzadne ścieżki i w piękna pogodę rowerkiem do i z pracy. Piękniej się nie da spędzić dnia!
 • W sumie HIT!!! Kit natomiast to dewastacja, po Sylwestrze na Zawadzie wiata przystankowa i to nie jedna została zdemolowana, całe szyby potłuczone... Tylko koni żal. Kwiaty tez będą rwane przez Grażyny i Januszów na imieniny i urodziny.
 • Mnie się podoba. W Toruniu latem widzialem- wyglądał pięknie taki przystanek. Domyślam się, że drogo, ale nie tak marnotrawi Miasto pieniądze... Hashtagi: #Gazda
 • Co ty prawisz? Zimą na wysokości geograficznej, na której się znajdują państwa skandynawskie natężenie światła jest znikome, nic tym nie ogrzejesz. lol
 • Przystanki niszczą osoby z ogromnymi zaburzeniami psychicznymi. Takie osoby powinny trafiać z obligu do zakładów zamkniętych i być leczone.
 • najpierw wycinają drzewa a potem robią zielone przystanki, ciekawe kto na tym zarabia, pewnie firmy znajomych z urzędu miasta i ich rodzinki, komusza mafia. Elbląg ma inne potrzeby niż piekarczyki i zielone przystanki które zaraz zniszczy emblonska hołota. Nie wycinać drzew a zielone przystanki nie beda potrzebne. Elblag to stan umysłu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  8
  Janusz Nosacz(2023-01-03)
 • Myślę, że zaściankowa patologia momentalnie zamieni w pył wasz pomysł. Nie w tym mieście takie rzeczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  Trueman(2023-01-03)
 • Super hit! Będzie gdzie pety gasić i ogryzki wrzucać.
 • Janusz już planuje zaśmiecać wiatę a jak a Grażyna podpaskę w donicy zutylizuje.
 • W obecnym Elblągu nic się nie przeżyje, gdyż wsiurowa kultura i sposób życia zmieniła miasto w wielką wiochę.
Reklama