UWAGA!

Przyszli elbląscy dekarze w czołówce

 Elbląg, Mistrzowie złotej kielni,
Mistrzowie złotej kielni, fot. nadesłana

Najlepsi uczniowie klas budowlanych z całej Polski spotkali się w Poznaniu podczas finału 49. edycji turnieju Złota kielnia. Młodzi zawodowcy mogli zmierzyć się w siedmiu kategoriach. W jednej z nich – prace dekarskie – wystartowali uczniowie Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

W trwającej trzy dni rywalizacji Tomasz Skidaniuk i Michał Depka musieli wykazać się zarówno doskonałą wiedzą, jak i fachowymi umiejętnościami w walce o tytuł pierwszego dekarza w Polsce. Ostatecznie uczniowie ZSIŚiU zajęli 3. i 6. miejsce, udowadniając, że należą do najlepszych młodych dekarzy w kraju. Kontynuują tym samym tradycję zapoczątkowaną przez swoich starszych, szkolnych kolegów, którzy również stawali na podium konkursu Złotej kielni. Obaj finaliści zostaną zwolnieni z części ustnej egzaminu zawodowego.
       Organizatorem Turnieju było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Edukacji Narodowej. Sam konkurs ma na celu celu rozwijanie wiedzy uczniów w wybranych przez nich zawodach budowlanych. Doskonalenie umiejętności praktycznych objętych wymogami programowymi oraz wzbogacanie ich o nowe technologie z rynku budowlanego.
        

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama