UWAGA!

Radość serca, radość spotkania

 
Elbląg, Podczas łamania się opłatkiem składano przeróżne życzenia
Podczas łamania się opłatkiem składano przeróżne życzenia (fot. AD)

Szaro, brzydko, smutne twarze dzieci, zmęczeni wychowawcy. Po prostu dom dziecka, prawda? Nieprawda. Elbląski Dom Dziecka przy ul. Chrobrego otworzył wczoraj (13 grudnia) drzwi dla wszystkich mieszkańców, którzy mieli okazję sprawdzić jak jest naprawdę. Zobacz fotoreportaż.

A jest kolorowo, wesoło i ciepło, bo choć powodów do smutku może być wiele elbląski Dom Dziecka stara się uśmiechać jak najszerzej. Dowód? Wczorajsze (13 grudnia) wieczorne spotkanie opłatkowe zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Radość Serca”, działające na rzecz dzieci z Domu Dziecka przy ul. Chrobrego. Placówka, której pełna nazwa brzmi Socjalizacyjna Całodobowa Placówka Opiekuńczo- Wychowawcza w Elblągu wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, darczyńcami, przedstawicielami władz samorządowych, ale także mieszkańcami miasta.
       Każdy, kto przybył na uroczystość mógł zakupić cegiełki o wartości 10, 20, 50 lub 100 zł, z których dochód zostanie przekazany na cele statutowe Stowarzyszenia „Radość Serca”. Wystawiono również prace zrobione przez wychowanków, wśród nich można było znaleźć skrzydlate aniołki z masy solnej czy włóczki, bombki, pomysłowe choinki, bałwanki, wszystko to, co kojarzy się ze świętami. Był pokaz Lip Duba zrobionego przez wychowanków Domu Dziecka, była również Księga Gości, do której każdy mógł się wpisać. Dodatkowo uroczystość uświetnił występ kwartetu smyczkowego Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który zagrał kolędy i utwory świąteczne, zaprezentowali się również wokaliści z elbląskiej drużyny programu „Bitwa na Głosy”, do których w pewnym momencie dołączył jeden z wychowanków. Jednakże najważniejszą częścią były Jasełka, które zostały wystawione przez podopiecznych placówki, a składały się zarówno z tekstu recytowanego, jak i piosenek.

 

Na koniec wszyscy zebrani podzielili się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia.
       – Pomysł na to spotkanie powstał na początku września, wtedy też zaczęły się przygotowania, na dwa tygodnie przed uroczystością mieliśmy wszystko dopracowane, mogliśmy rozesłać zaproszenia. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz więcej osób – opowiadała Magdalena Olejarz, prezes Stowarzyszenia „Radość Serca”. – Dzieci podeszły do tego bardzo emocjonalnie, bardzo to przeżywały, a szczególnie było to widać dzisiejszego dnia, gdy od powrotu ze szkoły zaczęły ubierać się na galowo, chodzić, sprawdzać, pilnować wszystkiego.
       – Myślę, że udało się nasz elbląski Dom Dziecka „odczarować” i zaczarować elblążan. Cieszę się z tego, że przyszli nasi goście, a przede wszystkim z tego, że przyszli mieszkańcy, jesteśmy zachwyceni faktem, że elblążanie są w naszym Domu. Wiem również, że bardzo spodobały się prace naszych wychowanków. Zdecydowanie planujemy takie spotkanie na przyszły rok, jeżeli nie w takiej formie to w innej, może czymś zaskoczymy naszych gości, ale na pewno będziemy pracować nad spotkaniem z elblążanami również i w przyszłym roku – mówiła dyrektor placówki Barbara Nalińska. – Chciałabym dodać, że elbląski Dom Dziecka ma swoją stronę na facebooku. Zapraszam do oglądania, klikania i poznawania nas. Będą się tam pojawiały się bieżące informacje z życia naszego domu, z życia naszych dzieci, można w ten sposób kontaktować się z nami, ale nasze drzwi są zawsze otwarte. Jeżeli ktoś ma ochotę do nas przyjść, spotkać się dziećmi jest mile widziany, bez względu na to czy są to dni świąteczne czy zwykły dzień.
      

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Wszystkiego NAJPIĘKNIEJSZEGO dla Was Kochani! Szczęścia i Miłości; -); -); -)
 • Macie czasem problemy ze swoimi pociechami? Lepiej znajdźcie sobie ten filmik, wpiszcie w google: metoda na spokojne dziecko. Wyskoczy wam na pierwszej stronce
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  wariagraf(2012-12-14)
 • Dobrze jest widzieć pełną salę ludzi chętnych nie tylko do wsparcia materialnego, ale chyba najbardziej cenionego, wsparcia duchowego. Niczym jest największa suma pieniędzy, góra prezentów, czy podobnych rzeczy materialnych. Dobrem najwyższym, nie mającym ceny jest wsparcie uśmiechem, miłością i całym serduchem czego życzę wam dzieciaki w imieniu wszystkich motocyklistów z Elbląga. Aby to ciepło było nie tylko w święta, ale przez rok cały. Pamiętajcie że marzenia się spełniają, może nie wszystkie, ale znaczna ich większość wsparta cierpliwością i konsekwencją w dążeniu do sobie obranego wymarzonego celu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Krzysztof Homzik Milewski(2012-12-14)
 • a w Marwicy dyre podobno zwolnili:(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wycowanek-ek(2013-12-03)
Reklama