UWAGA!

Rajd lotniczy po lotniskach Warmii i Mazur

 
Elbląg, Rajd lotniczy po lotniskach Warmii i Mazur
(fot. nadesłane)

W najbliższy weekend (24-26 czerwca) odbędzie się Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur. Uczestnicy rajdu odwiedzą lotniska i lądowiska, znajdujące się na Warmii i Mazurach m.in.: Olsztyn-Dajtki, Elbląg, Gryźliny, Szymany, Kikity, Babięta, Rostki oraz Mazury Residence/k. Giżycka.

Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur jest jednym z dwóch największych imprez lotniczych w regionie organizowanych przez Aeroklub Krainy Jezior. Kolejna impreza, która wzbudzi zachwyt wśród publiczności odbędzie się w dniach 6-7 sierpnia – Mazury AirShow 2011. Akrobacje lotnicze odbędą się wówczas w Giżycku nad jeziorem Niegocin.
       Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur trwać będzie trzy dni (24-26 czerwca). W tym czasie piloci będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami pilotażu, poprzez lądowanie na celność. Kolejną konkurencją sportową będzie wyścig łódkami po jeziorze Niegocin w Giżycku.
       Podczas drugiego dnia Rajdu samoloty latać będą nad jeziorem Niegocin, na którym odbywać się będą XII Giżyckie Regaty Żeglarskie "Rząd – Samorząd". Parlamentarzyści będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć potencjał polskiego lotnictwa i jego możliwości w rozwoju turystyki lotniczej.
       Kilkadziesiąt małych samolotów weźmie udział w kolejnej edycji rajdu lotniczego. Rajdowicze odwiedzą lotniska i lądowiska, znajdujące się na Warmii i Mazurach m.in.: Olsztyn-Dajtki, Elbląg, Gryźliny, Szymany, Kikity, Babięta, Rostki oraz Mazury Residence/k. Giżycka. Główną bazą będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Stąd samoloty będą wylatywały na całodzienne rajdy, by późnymi wieczorami powrócić na podkętrzyńskie lotnisko.
       Rywalizacja sportowa jest tylko częścią bogatego programu przygotowanego przez organizatorów. Kolejną atrakcją, bardziej "przyziemną", będzie spływ kajakowy, rejs statkiem oraz wspólne grillowanie.
       Mimo, że oficjalnie Rajd rozpocznie się 24 czerwca to pierwsze załogi lotnicze przylecą na lotnisko Wilamowo już 22 czerwca, by skorzystać z bogatej oferty turystycznej Mazur.
       Celem rajdu jest zapoznanie pilotów z atrakcyjnym regionem Warmii i Mazur, promocja turystyki lotniczej oraz kampanii Mazury Cud Natury. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Krainy Jezior. Szczegóły znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej imprezy.
      
Kamil Purłan, lotnisko Kętrzyn Wilamowo
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama