UWAGA!

Region szkoli się w Elblągu

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych po raz trzeci uzyskało status Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tej okazji zorganizowano konferencję promującą ośrodek w dziewięciu powiatach Warmii i Mazur, bo taki ma on zasięg działania.

Efekty dotychczasowych dwóch edycji szkoleń prowadzonych przez elbląski ośrodek są bardzo obiecujące. Świadczą o tym dane z drugiej kadencji pracy ośrodka w Elblągu.
     - Dzięki naszej pomocy stworzonych zostało ok. 100 projektów - informuje Arkadiusz Jachimowicz, prezes ESWIP. - Wszystkie zostały złożone do Europejskiego Funduszu Społecznego. Przeszkoliliśmy ok. 1200 osób z połowy województwa, mieliśmy ponad 1500 godzin udzielania porad. Te wszystkie działania służyły pozyskaniu pieniędzy z Europejskiego Funduszu Socjalnego na programy zmniejszające bezrobocie na Warmii i Mazurach, a także na pomoc dla pracowników i osób poszukujących pracy oraz nabyciu przez nich potrzebnych umiejętności.
     Te informacje potwierdzają dane, którymi dysponuje Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie. Tam najbardziej są widoczne efekty konkretnych działań w istotnej społecznie sprawie - zmniejszaniu bezrobocia.
     - Możemy powiedzieć, że jest na pewno mniej bezrobotnych - stwierdza Magdalena Brdak z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie. - Coraz więcej osób mających problemy ze znalezieniem pracy korzysta ze szkoleń organizowanych przez Powiatowe Urzędy Pracy. Ludzie są z tej pomocy zadowoleni i uzyskują zatrudnienie.
     W trzeciej edycji w regionalnym ośrodku szkoleniowym przyjęto inne zasady pomocy przy składaniu projektów do Europejskiego Funduszu Społecznego. Będą to takie projekty, które pomogą w pozyskaniu środków unijnych w późniejszym okresie.
     - Trzecia edycja naszego projektu jest inaczej ustawiona pod naszych klientów – informuje Elżbieta Kamińska, kierownik ROSzEFS. - Są to wprawdzie te same trzy działania: szkolenia, doradztwo oraz promocja i informacja, ale my nastawiamy się na kompleksową obsługę beneficjentów. Tak potocznie mówiąc, żeby uzyskać jak najlepsze efekty, będziemy ich prowadzić za rękę, od punktu A do punktu Z.
     Województwo warmińsko-mazurskie będzie miało do wykorzystania w okresie od 2007 do 2013 roku na cele społeczne ponad 290 mln euro. To bardzo duże pieniądze, a ich spożytkowanie zależy od jakości i zawartości składanych projektów, które mają umożliwić udzielenie pomocy pracownikom i osobom poszukującym pracy oraz nabycie przez nich potrzebnych umiejętności. Pomocą w tych działaniach służyć będzie Regionalny Ośrodek Szkoleniowy Europejskiego Funduszu Społecznego działający w Elblągu.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama