UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rowerem przez miasto

 
Elbląg, Rowerzyści ptrzejechali przez Elbląg
Rowerzyści ptrzejechali przez Elbląg (fot. Michał Skroboszewski)

Od placu Kazimierza Jagiellończyka na Zatorze i na festyn rowerowy do sportowej podstawówki. Taka trasą (ok. 8 km) rowerzyści uczcili Europejski Dzień Bez Samochodu. Zobacz zdjęcia.

Kolejny Elbląski Dzień Bez Samochodu zebrał na placu Kazimierza Jagiellończyka blisko setkę rowerzystów.

- Chcemy zwrócić ludziom uwagę, żeby jeździć coraz mniej samochodem – mówił Marek Kuciński, jeden z rowerzystów, którzy wzięli udział w rowerowym przejeździe przez miasto.

- Przerzucić się na inne środki transportu – dodał Grzegorz Zaborowski.

Wśród uczestników przejazdu można było zauważyć zarówno rowerzystów jak i amatorów popularnych hulajnóg. Organizatorzy, w tym roku, postanowili „ochrzcić” rowerami wiadukt na Zatorze.

- To akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Promujemy inne formy komunikacji niż tylko indywidualna, samochodowa czyli komunikację zbiorową, rowerową, czy chodzenie piechotą – wyjaśniał Marek Kamm, organizator przejazdu.

Rowerzyści pojechali więc na Zatorze, przejeżdżając przez nowy wiadukt, a następnie wrócili na festyn rowerowy przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Agrykoli. Niejako przy okazji mogli naocznie sprawdzić, gdzie ma przebiegać planowana przez miejskich urzędników nowa ścieżka rowerowa w ciągu ul. Kościuszki i Agrykoli.

- Jeżeli tylko pogoda pozwala, to jeżdżę rowerem, także do pracy. Zacząłem jeździć kilka lat temu i zrobiło się z tego hobby. Jeździmy na wycieczki, potrafimy dziennie przejechać 50 – 60 km – mówił Marek Kuciński.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, by zachęcić społeczeństwa do ekologicznego podróżowania pieszo, na rowerze i komunikacją miejską. Ustanowiony został na dni między 16 a 22 września. W Polsce obchodzony jest po raz 18.

W Elblągu właściciele samochodów oraz członkowie ich rodzin mogą korzystać dziś z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu jest dowód rejestracyjny.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama