UWAGA!

Rozdawali odblaski i uczyli dzieci, jak uchronić się przed atakiem psa

 
Elbląg, Rozdawali odblaski i uczyli dzieci, jak uchronić się przed atakiem psa
fot. nadesłana

Asystent ds. nieletnich oraz policyjni przewodnicy psów wraz ze swoim podopiecznym odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie. W trakcie spotkania funkcjonariusze prezentowali pokaz tresury psa, uczyli jak przyjąć pozycję na tzw. żółwia, a także podkreślali niezwykle istotną rolę odblasków.

Od początku września trwają policyjne działania ,,Bezpieczna droga do szkoły’’. Funkcjonariusze spotykają się z najmłodszymi, by udzielając odpowiednich rad ustrzec ich przed niebezpieczeństwami. Tak było i tym razem. Wczoraj policjanci odwiedzili przedszkolaków. W trakcie spotkania asystent ds. nieletnich udzielał najmłodszym cennych rad, dotyczących bezpieczeństwa nie tylko w drodze do szkoły, ale i podczas powrotu do domu, czy w trakcie zabaw. Funkcjonariusz podkreślał również ogromną rolę elementów odblasków. Tego dnia przedszkolaki przywitały także nietypowego gościa – bo poza policjantami odwiedził je również służbowy pies.
       To właśnie najmłodsze dzieci najbardziej narażone są ataki ze strony zwierząt. Dlaczego? Ponieważ są małe, bardziej ufne i nie potrafią rozróżniać pierwszych sygnałów dawanych przez psa przed atakiem. Takich sygnałów, a także jak na nie reagować, uczyli policyjni przewodnicy psów w ramach prewencyjnej akcji ,,Czy psy muszą gryźć?’’. Maluchy z ogromnym zaciekawieniem śledziły pokaz tresury i posłuszeństwa, a także chętnie ćwiczyły pod czujnym okiem funkcjonariuszy przyjmowanie pozycji bezpiecznej na tzw. ,,żółwia’’.
       Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy drobiazg - ,,odblask’’, który zobowiązały się mieć przy sobie zawsze, gdy będą wychodzić z domu.
      
sierż. J.Ciszewska, KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama