UWAGA!

Rozmowy dziecięce o Europarlamencie

Elbląg, Rozmowy dziecięce o Europarlamencie

Kilka miesięcy pozostało do wyborów do Parlamentu Europejskiego. Co to dla nas oznacza? – W najbliższą niedzielę, podczas akcji Elbląg Czyta Dzieciom, pomożemy to zrozumieć najmłodszym europejczykom, czyli naszym czytankowym bywalcom. Dorośli mogą być spokojni, będzie bardzo przystępnie! – zapewnia organizator, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Wstęp wolny.

– W związku z majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, podczas najbliższej czytanki zabierzemy dzieci do Brukseli i siedziby Europarlamentu. Oczywiście nie fizycznie, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by dzieci mogły poczuć się jak w samym sercu Europy. Opowiemy o Unii Europejskiej i o tym, czym zajmują się Europarlamentarzyści – zapowiada Małgosia Woźna, organizatorka wydarzenia.
      
       Elbląg Czyta Dzieciom już w najbliższą niedzielę, 9 marca, o godz. 12 w Ratuszu Staromiejskim. W programie m.in. bajka o Parlamencie Europejskim, konkursy z nagrodami, a na zakończenie – spacer pod Bramę Targową, gdzie dzieciaki wspólnie z rodzicami będą ustawiać się w symbole związane z Unią Europejską.
      
       Niedzielna akcja ECD to jeden z punktów programu kampanii „Spotkania z Parlamentem Europejskim”, organizowanej przez Partnerstwo Na Rzecz Zatorza, Fundację Schumana z Warszawy i Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy o wspólnej Europie, a przyczynkiem do tego są ubiegłe wybory (2009 rok) – frekwencja w naszym województwie była wówczas najniższa w kraju i wynosiła zaledwie 18,96%.
      
      
Akcja Elbląg Czyta Dzieciom objęta jest patronatem przez Elbląską Gazetę Internetową portEl.pl.
Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama