UWAGA!

Sąd szuka dyrektora

 Elbląg, budynek Sądu Rejonowego w Braniewie
budynek Sądu Rejonowego w Braniewie (fot. strona www sądu)

Sąd Rejonowy w Braniewie szuka dyrektora, który pokieruje działalnością administracyjną. Wśród wymagań m. in.: pięcioletni staż pracy i znajomość odpowiednich przepisów.

Zadania dyrektora sądu reguluje ustawa o „Prawo o ustroju sądów powszechnych”. Do najważniejszych z nich należą: kierowanie działalnością administracyjną sądu oraz wykonywanie przypisanych zadań w zakresie finansowym, gospodarczym, kontroli finansowej, gospodarowaniem mieniem Skarbu Państwa oraz audytu wewnętrznego w tych obszarach.

Kandydat na dyrektora Sądu Rejonowego w Braniewie musi legitymować się ukończeniem studiów wyższych, wiedzą w zakresie zarządzania instytucjami publicznymi, finansów publicznych, prowadzenia inwestycji i gospodarowania mieniem Skarbu Państwa. Wymagany jest też minimum pięcioletni staż pracy, z czego minimum dwa lata na stanowisku kierowniczym oraz brak przeszkód prawnych związanych z zajmowaniem takiego stanowiska.

Kandydaci swoje dokumenty powinni wysłać pocztą do 6 marca na adres Ministerstwa Sprawiedliwości. Rekrutacja będzie polegała na rozmowie oraz teście wiedzy z zakresu znajomości przepisów prawa dotyczących finansów publicznych, zamówień publicznych, rachunkowości, prawa pracy oraz organizacji i funkcjonowania sądów.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama