UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorze, skorzystaj z bezpłatnego szczepienia

 
Elbląg, Seniorze, skorzystaj z bezpłatnego szczepienia
fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Rozpoczyna się realizacja „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród mieszkańców Elbląga po 65. roku życia z grupy ryzyka”. Z bezpłatnego szczepienia mogą skorzystać seniorzy, którzy cierpią na przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych. W ciągu 2 lat trwania programu ze szczepień skorzystać może ok. 640 osób. Łączny koszt to 160 tys. zł.

Celem Programu Polityki Zdrowotnej jest zapobieganie zachorowaniom na inwazyjną chorobę pneumokokową poprzez zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciw pneumokokom wśród populacji objętej programem. Dzięki realizacji programu wzrośnie liczba pacjentów stosujących szczepienia przeciw pneumokokom, zwiększy się też świadomość zdrowotna wśród pacjentów z grup ryzyka. Zakłada się, że zmniejszy się zapadalność na inwazyjne zakażenia pneumokokowe w naszym regionie oraz zmniejszy się liczba spowodowanych przez te bakterie zgonów.

Do   programu  zachęcamy  osoby  w  wieku  powyżej  65 lat, zamieszkałe  na  terenie  Elbląga,  które  nie  były szczepione  szczepionką  przeciwko  pneumokokom  i  należą  do  grupy ryzyka – w tym osoby leczące się z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli i  astmy  oskrzelowej.

Grupa  ryzyka  określona w  programie oznacza grupę chorób: przewlekłe choroby dolnych dróg oddechowych.

 Przebieg  chorób pneumokokowych u pacjentów z w/w grupy ryzyka jest cięższy, ponieważ ich układ odpornościowy jest osłabiony, bądź nie w pełni wykształcony.

W grupie osób dorosłych zarówno zapadalność jak i śmiertelność z powodu inwazyjnej choroby pneumokokowej rośnie z wiekiem.

Śmiertelność w grupie osób po 65. roku życia jest ponad pięciokrotnie wyższa niż w grupie osób 35-49 lat.

 

Realizatorami Programu będą następujące przychodnie:

• Zawada, ul. Wiejska 18, tel.  728-553-664

• Medicus I, ul. Królewiecka 195, tel. 55 234-54-64,

• Alfa, ul. Komeńskiego 35, tel. 55 239-45-20

• Duży Medyk, ul. Myliusa 20, tel. 55 232-25-65.

 Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego przynależność do grupy ryzyka.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama