UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seniorzy wzięli udział w warsztatach fotograficznych

 
Elbląg, Seniorzy wzięli udział w warsztatach fotograficznych
fot. nadesłana

Kilkudziesięciu seniorów z Elbląga i regionu 26 września wzięło udział w szkoleniu z podstaw z fotografii, które przeprowadził hiszpański fotograf Luis Miguel Prieto. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów. Projekt realizuje Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

W warsztatach - oprócz seniorów - uczestniczyli elbląscy edukatorzy. W ten sposób podpatrywali sposób prowadzenia zajęć przez hiszpańskich partnerów projektu.

- Cokolwiek robicie, róbcie z pasją - zaczął Luis Miguel Prieto. – Doceniajcie prostotę, bądźcie uważni na to, co się dzieje dookoła i korzystajcie z możliwości, jakie dają nowe technologie.

Uczestnicy warsztatów nie tylko poznawali podstawowe zasady fotografii czy uczyli się, jak „czytać” światło w zależności od pory dnia. Dostali także bodziec do działania.

- Fotografia otwiera głowę – motywował hiszpański szkoleniowiec. - Skupiasz się na tym, żeby zrobić dobry kadr i zapominasz o swoich bolączkach.

Po części teoretycznej, adepci fotografii wyruszyli w miasto. Jedna grupa fotografowała elbląskie zabytki na Starym Mieście, druga udała się do Parku Kajki.

- Te warsztaty to nowatorski projekt w Elblągu – mówi Krystyna Paterek, uczestniczka spotkania. - Ważne jest też to, że te zajęcia także integrowały seniorów i edukatorów. Poznaliśmy się bliżej, wymieniliśmy się telefonami.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane na Akademii Technik Architektonicznych w Granadzie, w kwietniu 2020 r.

Międzynarodowe warsztaty z fotografii były częścią kilkudniowego szkolenia, na którym przedstawiciele stowarzyszenia AIFED z Granady opowiadali o swoich praktykach
      z obszaru wolontariatu elbląskiego. Spotkanie odbyło się w dniach od 23 do 26 września w CSE „Światowid” w Elblągu.

Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu. Projekt polega na wymianie dobrych praktyk Światowida we współpracy z instytucjami z trzech krajów — Hiszpanii, Włoch i Niemiec.

Partnerzy: Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible, Hiszpania
- EURO-NET, Włochy
- International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR, Niemcy.


       


       

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama