UWAGA!

Sierpień 80 pod pomnikiem Grudnia 70

 Elbląg, Sierpień 80 pod pomnikiem Grudnia 70
(fot. Anna Dembińska)

Zbliża się 40. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych i powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Z tej okazji w przestrzeni miejskiej pojawiła się nowa wystawa. 

Oddziałowe Biuro Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej oraz Region Elbląski NSZZ „Solidarność” zapraszają w sierpniu na plac Solidarności przy Pomniku "Ofiar Grudnia 1970" w Elblągu na wystawę elementarną pt.: „Przełom. Sierpień 1980 i Solidarność”. Celem wystawy jest narracja, skupiona na kwestiach podstawowych i ważnych dla społeczeństwa.

Poszczególne panele wystawy można również zobaczyć tutaj

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawe czy kibolnia olimpii elbląg się zjawi przed pomniiem to wyznawcy pisu chyba nie bo ich mesjasz jarosław w portkach spał wtedy
 • Nie szukaj tam kiboli. Raczej byłą ubecje tam spotkasz, byłych konfidentów, koderów, byłych i obecnych posłow i senatorów z tych co nadal 1 majowe swieto obchodzą choc juz bez czerwonych sztandarów. Pieciu zwiazkowców ze sztandarami Jak widze na zdjeciach w załaczonym linku wystawa taka jaka i 30 lat temu mogłaby by być zrobiona. Grzeczna taka jakbyśmy nic nowego o Solidarności tamtych czasów nie wiedzieli Szkoda ze IPN nie pokusił sie o przedstawienie chocby w zarysie skali infiltracji tamtej szczególnie elblaskiej i tej najwyzszego szczebla Solidarności przez SB, ze wskazaniem ubeckich tajnych współpracowników w jej szeregach, kontaktów operacyjnych i oficerów prowadzacych. Jesli nie teraz w wolnej Polsce to kiedy panowie z IPN zamierzają dać satysfakcję ofiarom SB i ich konfidentów? Kto jak kto, IPN publikował juz opinie rzeczoznawców dotyczące Bolka a teraz wciaz robicie z niego bohatera? legende?. .. Etos etosem, prawda prawdą. Trochę odwagi panowie i panie.
 • proponuje tytuł wystawy "Na smyczy u Kiszczaka czyli teatr w Magdalence"
 • :)Konfident Wielki z wielkim długopisem; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  wstyd aż boli(2020-08-05)
 • Oglądam telewizor - jest epidemia. Wyłączam telewizor- nie ma epidemii. Jakie to proste.
 • Po co nam te pomniki, historia, budowanie tożsamości, włącznie syren ? Przecież i tak wszystkim sterują korporacje i MFW, które i tak zaprowadzą swój porządek i wszystko zostanie zaprzepaszczone. Historię napiszą na nowo, pokolenia coś tam pamiętających wymrą. Zostaną tylko wyrobnicy i poddani wielkich panów korporacji, którzy wyznaczą rytm dzienny dwiema komendami : pracuj i przestań pracować
Reklama