UWAGA!

SP nr 12: Zawsze jemy drugie śniadanie

 Elbląg, SP nr 12: Zawsze jemy drugie śniadanie
fot. K

O tym, że jedzenie drugie śniadanie jest bardzo ważne dla naszego organizmu, wie każdy. Przekąska między głównymi posiłkami daje dzieciom energię do poznawania świata, do nauki i zabawy. Wiedzą o tym również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12, w której dziś zorganizowano drugie śniadanie podczas pikniku na kocach.

- Dzieci przynoszą drugie śniadanie do szkoły – mówi Ewa Szymaniec, kierownik świetlicy w SP nr 12. – Zawsze je jemy, bo jest dzieciom potrzebne. Dziś postanowiliśmy zjeść to drugie śniadanie wspólnie, na świeżym powietrzu.
       Piknik będzie odbywał się cyklicznie raz w miesiącu, zależnie od warunków atmosferycznych na dworze albo w szkole. – Chcemy rozpropagować akcję wspólnego jedzenia drugiego śniadania – wyjaśnia Ewa Szymaniec.
       Organizatorzy zwracają uwagę na to, żeby podczas tej przekąski dzieci jadły nie tylko drożdżówki, ale też coś zdrowego, jakiś owoc i nabiał.
       W pikniku uczestniczyły dzieci z klas 0-3 i przedszkolaki z przedszkola nr 13. Po wspólnym posiłku dzieci wróciły do klas na lekcje.
      
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama