UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Spełniają się marzenia elbląskich strażaków

 
Elbląg, Na budowie nowej strażnicy wmurowano akt erekcyjny
Na budowie nowej strażnicy wmurowano akt erekcyjny (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Nowy budynek nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej stoi w stanie surowym. Nie przeszkodziło to jednak w wmurowaniu aktu erekcyjnego. Na uroczystości elbląscy strażacy otrzymali ciężki samochód gaśniczy. Zobacz zdjęcia z wmurowania aktu erekcyjnego.

- Spełniają się powoli nasze marzenia. Marzenia elbląskich strażaków o nowej siedzibie Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 – mówił kapitan Łukasz Kochan, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Dziś na placu budowy przy ul. Łęczyckiej odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej komendy. Uroczystość, trzeba przyznać, trochę spóźniona, gdyż...

- Dzisiejsza uroczystość to także zakończenie pierwszego etapu inwestycji, który zakończył się 30 października – mówił kapitan Łukasz Kochan.

- Można powiedzieć, że to najważniejsza inwestycja w województwie warmińsko – mazurskim – dodał starszy brygadier Bogdan Wierzchowski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Drugi etap inwestycji ma się rozpocząć w przyszłym roku. Na razie powstał budynek główny Komendy Miejskiej (stan surowy i elewacja) wraz z zapleczem garażowym, zapleczem magazynowym oraz myjnią. Oprócz tego powstanie jeszcze garaż, w którym przechowywane będą kontenery ze sprzętem przeciwpowodziowym oraz pojazdy operacyjne. Zbudowane zostanie także mini kompleks sportowy, z siedziby przy ul. Bema zostanie przeniesiona treningowa komora dymowa. Powstanie także kamora rozgorzeniowa (do ćwiczeń w gaszeniu pożarów wewnętrznych).

Elbląscy strażacy otrzymali też nowy ciężki samochód gaśniczy.

- Zastąpi naszą wysłużoną autocysternę – zdradził komendant elbląskich strażaków.

Strażacy mają przeprowadzić się do nowej strażnicy do końca 2020 roku. Żeby to było możliwe, Komenda Miejska PSP musi ogłosić przetarg na drugi etap, związany m.in. z wykończeniem wnętrz i wyposażeniem nowej siedziby strażaków. Nie wiadomo jeszcze, kiedy przetarg zostanie ogłoszony.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama