UWAGA!

Sprzątanie świata w Zespole Szkół nr 1

 
Elbląg, Sprzątanie świata w Zespole Szkół nr 1
fot. nadesłane

Dziś, 19 września wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 (Szkoły Podstawowej nr 11 i Gimnazjum nr 4) wraz z nauczycielami wyruszyli „posprzątać świat”. Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa podczas tych zajęć oraz zasad segregacji odpadów.

W tym roku akcja przebiega pod hasłem „ Turysto-szanuj środowisko”. Akcją został objęty teren administrowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Nad Jarem”. Uczniowie obu szkół od lat segregują odpady, a zbiórka puszek aluminiowych, makulatury, baterii, nakrętek i elektrośmieci nie jest im obca. Zaczęliśmy też zbierać kartoniki po napojach, które są cennym źródłem aluminium.
       Nasze włączenie się w tegoroczną akcję „Sprzątania świata” jest tylko dopełnieniem tego, co robimy na co dzień. Byliśmy i nadal chcemy być „Mistrzami Segregacji”, a tytuły naszej szkoły: „Szkoła Przyjazna Środowisku”, „Szkoła Ekologiczna” i międzynarodowy certyfikat „Zielonej Flagi” są tego najlepszym potwierdzeniem.

 


       Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 postanowili również właśnie 19 września – w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - przyjść pieszo lub przyjechać do szkoły rowerami. Kampania ta odbywa się od 16 do 22 września i ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu. Zmiana przyzwyczajeń ma prowadzić do zachowań prozdrowotnych oraz przyczynić się do ochrony środowiska.
       Mamy nadzieję, że mieszkańcy Elbląga – widząc nas tak licznie poruszających się na rowerach – przynajmniej 22 września, gdy obchodzimy Europejski Dzień bez Samochodu, zmienią środek transportu na ekologiczny.
      

Halina Dolna, Łucja Gniady, koordynatorki akcji w ZS nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama