UWAGA!

Strajk w Elblągu!

 
Elbląg, Strajk w Elblągu!

W środę, 29 sierpnia, w ramach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, Elbląski Oddział Abstrakcyjny wspólnie ze Stowarzyszeniem Elbląg Europa ogłasza strajk okupacyjny na elbląskiej starówce.

Strefa strajku mieścić się będzie przed Ratuszem Staromiejskim w godz. 13 - 17, gdzie będziemy protestować, tańczyć i śpiewać, a przede wszystkim formułować dwadzieścia jeden współczesnych postulatów młodych ludzi. Całość odbywać się będzie pod hasłem: "Nie ma wolności bez… kreatywności".
      
       Jeśli chcesz mieć wpływ na to, co się dzieje dookoła, przyjdź. Wspólnie pokażmy, że w Elblągu są młodzi ludzie, którzy chcą czegoś więcej niż świętego spokoju i zabawy, że mają też swoje zdanie i aspiracje.
      
       Nic o nas bez nas! Może uda nam się, wzorem robotników z 1980 r. ustalić naszą, współczesną listę 21 postulatów. W ten sposób chcemy, upamiętnić podpisanie Porozumień Sierpniowych w 1980 r. i jednocześnie rozpocząć nową dyskusję nad rolą młodych w dzisiejszym świecie. Nasze postulaty zostaną po akcji przekazane władzom miasta oraz przesłane do Premiera i Prezydenta RP.
      
       Oczywiście jak na prawdziwy strajk przystało - zabieramy ze sobą kilka rzeczy, czyli koce, karimaty, śpiwory, termosy z ciepłą herbatą oraz przede wszystkim pozytywne nastawienie i energię. Można także zabrać gitary i wszelkie instrumenty muzyczne.
      
       Zbiórka o godz. 12.45 pod Bramą Targową, spod której wszyscy wspólnie ruszymy pod Ratusz Staromiejski.
      
Joanna Kujawska, Departament Kultury UM, Kamil Zimnicki, Elbląski Oddział Abstrakcyjny
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama