UWAGA!

Strażnicy w przedszkolu

 Elbląg, Strażnicy w przedszkolu
(fot. nadesłana)

Dzieci oraz opiekunowie z Przedszkola nr 4 ul. Szczecińska w Elblągu gościli u siebie Straż Miejską.

W jakich miejscach przechodzić przez jezdnię? Co mieć przy sobie, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu? Czy rozmawiać z nieznajomym i przyjmować od niego słodycze? Co zrobić, gdy zaatakuje nas duży pies – ćwiczenie pozycji ,,żółwia,,? Oraz numery alarmowe – tego wszystkiego mogły się dowiedzieć dzieci z Przedszkola nr 4 w Elblągu.
       Zajęcia prowadzone przez Straż Miejską z najmłodszymi przeprowadzono w formie połączenia części teoretycznej i praktycznej. Najpierw przekazano dzieciom przydatne dla nich w życiu codziennym informacje, a później w trakcie zabawy wykorzystano tą wiedzę.
       Dzieci doskonale poradziły sobie z każdym zadaniem; umiały odpowiedzieć na wszystkie zadawane pytania. Również z ich strony padało wiele istotnych pytań i zagadnień.
       Na koniec spotkania można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszystkie dzieci otrzymały odblaski, kolorowani, smycze oraz książeczki z bardzo ważnymi wskazówkami.
      
Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Jaka fajna ruda policjantka... złamałbym dla Niej parę przepisów, oj złamałbym ;)
 • Przepraszam, Pani strażniczka :)
 • Ciekawe, czy pani sierżant posiada kwalifikacje metodyczne, żeby prowadzić wykłady wśród najmłodszych? I czy aby na pewno pozycja " żółwia" jest dobrym wyjściem w przypadku ataku psa? A może lepiej byłoby dla dziecka głośno wzywać pomoc, zamiast się skulić i czekać na miłosierdzie psa? Takie bezsensowne szkolenia często niosą za sobą więcej szkód niż pożytku. A inna rzecz, że SM ma chyba inne rzeczy do roboty, chociażby pilnowanie parków lub modrzewiny:-)
 • ta, jasne, staż miejska miała być zlikwidowana, więc teraz akcja promocyjna " robimy coś, patrzcie" . Żal. .. .Prezydencie dotrzymaj słowa!!!! Policjanci na standardzie spotykają się z dziećmi w szkołach i przedszkolach.
 • Pani Sierżant nie musi posiadać " kwalifikacji metodycznych" . Pozycja " żółwia" jest najlepszym wyjście w przypadku ataku agresywnego psa ponieważ pozwala osłonić znaczną część ciała. Wzywanie pomocy w takim przypadku może wzmagać agresję psa, zwierzę może rzucić się na dziecko i gryząc uszodzić tętnice co skutkować będzie szybkim wykrwawieniem się. Szkodzić to szkodzą takie głupie i bezsensowne komentarze tr18.
 • Jeżeli chodzi o rzekomą " promocję" Straży Miejskiej to takiej nie ma. To właśnie przedszkole wyszło z inicjatywą i chęcią współpracy, a Straż Miejska jak widać zgodziła się. W imieniu dzieci- dziękujemy za za takie zajęcia edukacyjne- pogadanki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  ZadowolinyRodzic(2014-02-24)
Reklama