UWAGA!

Studniówki przełożone (aktualizacja)

 Elbląg, Studniówki w elbląskich szkołach zostały przełożone
Studniówki w elbląskich szkołach zostały przełożone (fot. Ireneusz Zemszał, alejafoto.pl, arch. portEl.pl)

Gorąco jest dziś w elbląskich szkołach ponadgimnazjalnych. Niemal od samego rana trwają spotkania nauczycieli, rodziców i uczniów w sprawie mających się odbyć w najbliższy weekend studniówek. Zdania są podzielone, ale część szkół zdecydowała o przełożeniu zabawy na inny termin.

W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, do 18 stycznia w Elblągu została zarządzona przez prezydenta Witolda Wróblewskiego żałoba. W sobotę (19 stycznia) prawdopodobnie żałobę narodową ogłosi prezydent Andrzej Duda. W związku z tym prezydent Elbląga zwrócił się z apelem do organizatorów imprez w mieście o ich przełożenie lub ograniczenie. Tymczasem styczeń to tradycyjny czas studniówek.
       - Kwestia żałoby i studniówek była przedmiotem rozmów pomiędzy kierownictwem departamentu edukacji, dyrektorami szkół, rodzicami i uczniami. Zdania na temat jak godnie uczcić żałobę były podzielone. Ostatecznie decyzję w tej sprawie podejmą samodzielnie szkoły – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Od rana w elbląskich szkołach trwały zebrania nauczycieli, uczniów i rodziców. Część placówek zdecydowała się przełożyć studniówki na okres po feriach zimowych. W piątek i w sobotę miało się odbyć siedem tradycyjnych zabaw „na 100 dni przed maturą”. Swoje studniówki zdecydowały się przełożyć Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Technicznych.
       - Młodzież naszej szkoły podjęła decyzję o przełożeniu studniówki na późniejszy termin. Chcą w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec wydarzeń jakie miały miejsce w Gdańsku – poinformowała nas Krystyna Brinkiewicz, dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.
       W pozostałych szkołach, które mają zaplanowane studniówki w najbliższy piątek i sobotę trwają spotkania uczniów, nauczycieli i rodziców. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
      
       Aktualizacja z 17 stycznia:
      
Swoje studniówki przełożyły też I Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych. Na studniówce będą się bawić tylko uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych.
       - Społeczność szkolna zdecydowała o tym, że studniówka się odbędzie. Rozpocznie się ona o godzinie 20, kiedy już nie będzie obowiązywała żałoba narodowa. Oczywiście uczcimy minutą ciszy tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Gdańsku - poinformowano nas w Zespole Szkół Gospodarczych.
      
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jeśli prezydent Elbląga ogłasza trzy dni żałoby to trzeba to uszanować. Abiturienci zdążą się pobawić.
 • Kolejna głupota jak w Nowym dworze gdańskim.ludzie zastanówcie się co Wy robicie.jak 5 dziewczynek żywcem się spalilo, lub zginęli ostatnio nasi górnicy to nie słyszałem o żałobie narodowej.ok to był wielki człowiek Pan Prezydent.ale bądźmy normalni w tym wszystkim.jezeli tacy wszyscy jesteśmy na pokaz to proszę bardzo.zalobe to się nosi w sercu A nie na pokaz.pare dni po pogrzebie nikt nie będzie nawet tego wspominał bo tacy wlasnie jesteśmy jak z nowym autem zastaw się A nie daj się i nie zapomnij postawić pod oknem żeby wszyscy widzieli.pozdrawiam Ps. Jestem z Wami maturzysci
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  144
  45
  Biały czlowiek(2019-01-16)
 • I bardzo dobrze. Brawo uczniowie! Taka postawa jest godna podziwu.
 • Dobrze ze przelozone. W obliczu ogromnej tragedii, nalezy zachowac powage
 • Bez przesady, z szacunkiem dla zamordowanego, ale nie był to prezydent Polski czy nawet miasta w naszym województwie. Uczcijmy go i pomódlmy się za jego duszę, ale niepopadajmy w skrajność - nasze życie dalej się toczy.
 • Prezydent nie potrzebnie ogłosił, aż 3 dniową żałobę. Czy gdyby była 1 dniowa, mniej by znaczyła niż 3 dniowa ? Pytanie retoryczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  92
  22
  pampi-Zawada.(2019-01-16)
 • 3 dniowa żałoba mogła się rozpocząć od wtorku i nie było by problemu teraz. Trochę spóźniona decyzja Pana Prezydenta odnośnie tej żałoby. no ale trzeba to uszanować bo sprawa nie jest błacha.
 • A na trojmiasto.pl wspoinają, że żałoba jest w całym woj. POMORSKIM i innych miastach takich jak Sopot, Gdynia czy Warszawa. Więc wasza (nasza) żałoba nie bardzo ich obchodzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  18
  Czytelnikk(2019-01-16)
 • I o to bandycie chodzi, aby jego czyn. .. .niósł jak najpoważniejsze, najdłuższe skutki dla ludzi.
 • A wystarczyło, wzorem innych miast, ogłosić żałobę od wtorku do czwartku. A tak to jest: stworzyliśmy sztuczny problem a teraz sztucznie prowizorycznego rozwiązania. O pogrzebie w sobotę i obowiązującej żałobie narodowej było wiadomo przed ogłoszeniem żałoby w Elblągu przez Prezydenta Wróblewskiego. Wystarczyło ogłosić jednodniową, lub obowiązującą do czwartku. W piątek studniówki i inne imprezy spokojnie by się odbyły, a w sobotę pogrzeb i żałoba narodowa. Proste? Proste. .. ale widać nie dla Pana Wróblewskiego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  54
  14
  mieszkaniec-mieszaniec;)(2019-01-16)
 • Historia kołem się toczy za komuny żałoba po stalinie obecnie zaloba po zwyklym czlowieku. Okazuje sie tez smiertelnym bo bogiem nie byl. A moze zakarzecie chodzenia,odduchania ludzie czy was pogielo.
 • Bez przesady ile ludzi ginie w ciągu doby sami robicie z nich ludzi lepszych niby od innych a później się wkurzacie że mają zwykłych ludzi za nic to zwykły człowiek jak każdy z nas .
Reklama