UWAGA!

Stypendia dla najlepszych!

15 września powinny być już znane wszystkie zasady przyznawania stypendiów dla uczniów szczególnie uzdolnionych, pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu samorządu województwa i budżetu państwa. Jest to efekt realizacji projektu p.t. „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur”.

O stypendium może się ubiegać jeden uczeń z jednej szkoły. Musi się on wykazać szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych lub technicznych, uzyskując w nich najwyższe wyniki, a w innych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre. Przy rozpatrywaniu wniosków będzie brany pod uwagę dochód na jedną osobę w rodzinie, który nie może przekraczać 1008 zł netto.
     Stypendia przyznawane są na dany rok szkolny, a jego wysokość może wynieść nawet 340 zł miesięcznie. Te pieniądze mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, opłacenie kursów, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, zakup fachowej literatury, a nawet na dostęp do internetu.
     Regulamin przyznawania stypendiów można znaleźć na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce EFS. Pod koniec przyszłego tygodnia powinna już działać oddzielna strona internetowa, poświęcona tylko stypendiom, link do niej również będzie się znajdował na stronie Urzędu Marszałkowskiego.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama