UWAGA!

Św. Mikołaj wolontariuszem roku w powiecie

 
Elbląg, Izabela Malinowska została uhonorowana tytułem "wolontariusz powiatu elbląskiego 2018r."
Izabela Malinowska została uhonorowana tytułem "wolontariusz powiatu elbląskiego 2018r." (fot. Michał Skroboszewski)

Św. Mikołaj, a właściwie Izabela Malinowska z Pasłęka wcielająca się w postać sympatycznego świętego, została uhonorowana tytułem wolontariusza roku 2018 przez starostę elbląskiego. To nagroda za charytatywną pracę pasłęczanki, która co roku rozdaje upominki najmłodszym mieszkańcom powiatu.

- Nie spodziewałam się, że zostanę uhonorowana. A jednak ktoś to zauważył – mówiła Izabela Malinowska, uhonorowana tytułem wolontariusza 2018 roku przez starostę elbląskiego.
       - To dobro, które pani daje dzieciom zostało dostrzeżone – dodał Maciej Romanowski, starosta elbląski wręczając okolicznościowy dyplom laureatce.
       Od sześciu lat Izabela Malinowska wkłada czerwone spodnie i kubraczek, bierze worek z prezentami idzie przez Pasłęk, ale nie tylko...
       - Organizuję akcję „Mikołaj w mieście Pasłęk”, szukam sponsorów i organizujemy paczki dla dzieci. W tym roku paczki trafiły do przedszkoli w Pasłęku, a także do domu dziecka w Elblągu – wyjaśniała Izabela Malinowska.
       - Izabela Malinowska jest znana nie tylko w Pasłęku, ale i w całym powiecie. Zasługuje na tytuł wolontariusza roku, ponieważ charytatywnie pracuje na rzecz dzieci i osób starszych – w ten sposób – w taki sposób Genowefa Kwoczek, przewodnicząca rady powiatu elbląskiego, tłumaczyła decyzję o uhonorowaniu pasłęczanki.
       W poprzednich latach pasłęcki św. Mikołaj rozdał ok. 600 paczek. Pomysł wziął się z potrzeby pomagania i chęci spełniania marzeń.
       - Z różnych przyczyn nie mogłam zostać nauczycielką. Całe swoje życie pracowałam z dziećmi, prowadziłam m.in. kościelną scholę, śpiewałam w chórze. I pewnego dnia pomyślałam, dlaczego nie zostać św. Mikołajem – wspominała wolontariuszka.
       I tak się zaczęło. Dziś Izabela Malinowska może liczyć na pomoc zarówno rodziny, jak i obcych ludzi, którzy kontaktują się z nią za pośrednictwem internetu. Pasłęckiego Mikołaja będzie można także obejrzeć w programie „Jaka to melodia” (emisja 19 grudnia), w którym wolontariuszka powalczy o dodatkowe pieniądze na paczki.
       - Dzieci są przekochane. Tego się nie da opisać, jak patrzą w oczy Mikołajowi – mówiła Izabela Malinowska.
       Starosta powiatu elbląskiego przyznaje nagrody „Wolontariusz roku” od 2016 r. Dotychczasowymi laureatami zostali Marlena Szwemińska (2017 r.) i stowarzyszenie „Jutrzenka” z Pasłęka  (2016 r.).
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama