UWAGA!

Światowy Dzień bez Papierosa

Około 5,5 biliona papierosów jest produkowanych każdego roku przez przemysł tytoniowy. Ilość tę wypala 1,1 miliarda ludzi. To robi wrażenie, ale i przeraża.

Według fachowej definicji „papieros” to wyrób tytoniowy składający się ze zrobionej z cienkiej bibułki rurki o średnicy do 1 cm i długości do 12 cm, wewnątrz której znajduje się mieszanka tytoniowa zawierająca spreparowane liście różnych odmian tytoniu.
     Podczas palenia papierosa zawarta w dymie papierosowym nikotyna dostaje się do krwi i wywiera specyficzne działanie na organizm palącego. Oprócz nikotyny dym tytoniowy zawiera tysiące szkodliwych i rakotwórczych substancji chemicznych, które wywołują choroby układu krążenia, takie jak choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego, miażdżyca zarostowa kończyn dolnych, oraz choroby układu oddechowego, takie jak rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rak płuc, rak języka oraz rak krtani.
     Warto więc w dniu dzisiejszym zastanowić się nad porzuceniem rakotwórczego nałogu, który niszczy nie tylko organizm samego palacza, ale i wpływa poprzez dym na zdrowie i życie osób z najbliższego otoczenia.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama