UWAGA!

Światowy Dzień Kota

 Elbląg, 17 lutego - Światowy Dzień Kota
17 lutego - Światowy Dzień Kota (fot. arch. portEl)

17 lutego swoje święto mają koty i wszystkie osoby, którym na sercu leży los tych zwierzaków. Organizacje pozarządowe zachęcają do adopcji kociąt przebywających w schroniskach oraz sterylizacji przygarniętych zwierzaków, których właściciele nie chcą rozmnażać.

Koty od wieków pełnią ważną rolę w życiu człowieka, nie tylko dlatego, że mogą być towarzyszami życia domowego jako tzw. kanapowce, ale przede wszystkim odpowiadają za wyeliminowanie z naszego otoczenia różnych gryzoni, które niszczą zimowe zapasy w piwnicach i odpowiadają za roznoszenie chorób (myszy, szczury itp.).
      
       Wybory Kociarza Roku
       W związku ze świętem kotów i ich właścicieli miesięcznik Cztery Łapy po raz kolejny wraz z Polską Federacją Felinologiczną Felis Polonia zorganizował na terenie całego kraju liczne akcje, w ramach których „rasowce” pomagają „dachowcom”, szkoły, przedszkola, osoby prywatne oraz kluby felinologiczne i schroniska dla zwierząt, prowadzą zbiórki pieniędzy na rzecz bezdomnych kotów. Wybierany jest również Kociarz Roku 2013. Do 22 lutego można oddać swój głos na jedną z nominowanych osób poprzez portal . W tym roku nominowane zostały: Iza Milińska , która w 2008 roku założyła opartą w całości na wolontariacie „Fundację Kocia Mama” (jej głównym celem stała się pomoc kotom, w szczególności tym bezdomnym oraz edukacja społeczeństwa w zakresie szacunku wobec zwierząt); Tomasz Argasiński - z wykształcenia inżynier budownictwa, doświadczony budowniczy domków i autor fundacyjnej Instrukcji budowy domków dla kotów, który od 2011 roku prowadzi warsztaty „Kot nie ślimak (domku nie nosi)”; dzięki niemu udało się już zbudować ponad 80 domków; oraz Roman Czejarek - dziennikarz, publicysta, prezenter, autor wielu książek, artykułów i słuchowisk radiowych, który docierając do wielu zakątków w kraju – zawsze wozi w bagażniku samochodu karmę dla kotów i dokarmia te napotkane, bezdomne. Prywatnie jest właścicielem przygarniętego kota Fikandra.
      
       Koci czas w elbląskim schronisku

       Elbląskie schronisko zaprasza mieszkańców naszego miasta do adopcji tych miłych zwierzaków w dniu ich święta. Kotki do adopcji można obejrzeć tutaj.
      
       Można też wspomóc inaczej
       W Elblągu można wspomóc schronisko dla zwierząt bezdomnych, które mieści się przy ul. Królewieckiej 233. Aby przekazać na Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS Oddział w Elblągu 1% podatku w PIT za 2013 r. wystarczy w odpowiednim miejscu wpisać KRS 0000069730. Można też dokonać wpłaty indywidualnej na konto schroniska: 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama