UWAGA!

Święto Kobiet w 16 PDZ

 
Elbląg, Święto Kobiet w 16 PDZ
fot. st. chor. Sławomir Tessar

W 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej służy aktualnie 327 kobiet-żołnierzy . W przeddzień Święta Kobiet odbyło się spotkanie Dowódcy Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego z paniami służącymi i pracującymi w Dowództwie Dywizji.

8 marca, to data, o której pamięta każdy mężczyzna – a przynajmniej powinien. I bez znaczenia jest, ilu zwolenników a ilu przeciwników ma to święto, czyli Dzień Kobiet.
       W 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej kobiet – żołnierzy służy aktualnie 327. Służą na różnych stanowiskach i w różnych stopniach. Od szeregowych do majorów – od ratowników medycznych, kierowców, strzelców do dowódców drużyn, plutonów, kompanii, oficerów w sztabach i dowództwach. Kobiety w wojsku są żołnierzami, i wykonują swoje obowiązki bez taryfy ulgowej – tak wybrały. To właśnie tu zanika podział płci – wszyscy jesteśmy przede wszystkim żołnierzami. Ale 8 marca to dzień, kiedy od rana składamy życzenia naszym koleżankom. I nie ma znaczenia, czy składamy życzenia podwładnym czy przełożonym, w tym dniu składamy je po prostu paniom.
       W przeddzień Święta Kobiet odbyło się spotkanie Dowódcy Dywizji, gen. dyw. dr Leszka Surawskiego z paniami, służącymi i pracującymi w Dowództwie Dywizji. W spotkaniu uczestniczył także Szef Sztabu – Zastępca Dowódcy Bursztynowej Dywizji, gen. bryg. Marek Sokołowski. Po złożeniu życzeń, podkreślonych symbolicznym kwiatkiem, wszyscy zasiedli do kawy, słodyczy i porozmawiali. Porozmawiali o służbie, pracy, planach i o tym, czy poza służbą też jest wszystko w porządku. A już w poniedziałek nasze panie będą dalej szkolić, dowodzić, służyć i pracować. Ale póki co, wszystkim paniom, i tym w różnych mundurach, z różnych formacji i tym bez mundurów, składamy moc najserdeczniejszych życzeń z okazji ich święta.
       Wszystkiego najlepszego, drogie Panie.
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • W policji Panie w wojsku też ciekawe jak pracują. .. .. jakoś ciężko sobie wyobrazić Panie na poligonie co za armia. .. ..
 • kto tak niefortunne zdjęcie wstawił! święto kobiet i oglądam. .. plecy Pań!!!!!
 • kobitki, nie ma u was fryzjera?
 • Jakie zdjęcie. To miał być pokazany dowódca dywizji bo święto dopiero 8.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  kobietka1959(2014-03-07)
 • Bez taryfy ulgowej? To niech pan mjr Tuszyński wytłumaczy choćby inne normy na sprawdzianach ze sprawności? Skoro pana majora tak boli sklecenie jednej wypowiedzi bez kłamstwa, to może nie powinien się wypowiadać?
 • Faktycznie " dupowłaznstwo" widać, niby One a jednak. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  nicsięniezmieniło(2014-03-08)
 • " . .. Tu właśnie zanika podział płci. .. " Szanowny Panie majorze takimi tekstami prosze karmić odwiedzających jednostki wojskowe w dniach otwartych koszar czy też wypisywac górnolotne hasła na propagandowych ulotkach bo to jaka jest rzeczywistość każdy z Nas żołnierzy wie, a właśnie Panu podobni szczególnie psują te relacje otwierając przed Paniami podporucznikami drzwi czy całując w ręke w czasie powitań, żenada Panie majorze i brak profesjonalizmu to tyle w kwesti równość płci i przestrzegania RO w polskiej armii
 • masz rację, codziennie widzę jak kapitan nosi teczkę dla szeregowej i biegnie żeby jej drzwi otworzyć błazenada i tragedia, panie majorze w wojsku nie ma kobiet są tylko żołnierze nie ważne jakiej płci.
Reklama